REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy już, kto na pewno zagra główną rolę w 3. sezonie True Detective

Tak! Plotki okazały się prawdą i zostały potwierdzone. Mahershala Ali zagra tytułową postać w 3. sezonie serialu Detektyw, produkowanego przez HBO. To naprawdę świetna wiadomość!

27.07.2017
9:08
Mahershala Ali jako Detektyw w 3 sezonie serialu
REKLAMA
REKLAMA

Już sam fakt, że w ogóle 3. sezon True Detective powstanie napawa mnie optymizmem. A trzeba było długo czekać, by usłyszeć tę wiadomość. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w marcu tego roku, a przecież 2. seria Detektywa została wyemitowana w 2015 roku, czyli dwa lata temu.

I trzeba przyznać, że to właśnie ten ostatni sezon z Colinem Farrellem w roli głównej tak bardzo podzielił fanów i zasiał ziarno niepokoju - czy serial w ogóle będzie kontynuowany?

Cóż, 2. sezon nie należał do najlepszych, a już porównując go z debiutancką odsłoną, w której zagrali Matthew McConaughey i Woody Harrelson, wypadł naprawdę blado. Sam w sobie, jako serial, był całkiem niezły, klimatyczny, ale mierzenie się z pierwszą częścią mogło oznaczać w tym wypadku tylko jedno - klęskę. Wśród wielu opinii, które pojawiły się w sieci po emisji 2. serii, można było wyczytać, że ostatecznie dobrze, iż HBO nie zapowiada nowego sezonu, wszak i tak już nikt nie chce go oglądać.

Ale jeśli wierzyć jakimś "nadprzyrodzonym" prawom to właśnie 3. seria powinna się udać.

Dlaczego? Jest parę przesłanek. Po pierwsze Mahershala Ali jest świetny. Idealnie nadaje się do roli detektywa obciążonego trudną przeszłością, który jest dwuznacznie moralny i jakby uciekł z gatunku noir, tylko został dostosowany do czasów współczesnych. Przystojny, męski, postawny robi dobre wrażenie. Sprawdził się w House of Cards jako Remy Danton, gdzie wcielił się w postać niejednoznaczną. Za rolę w Moonlight zdobył w tym roku Oscara. To musi być dobry detektyw.

Po drugie, skoro HBO zaliczyło już sukces, jakim była pierwsza edycja Detektywa i klapę z 2. sezonem (która w moim odczuciu jest nieco jednak wyolbrzymiona, ze względu na status 1. serii), ma większe doświadczenie by sobie poradzić za trzecim razem. Może wyciągnąć wnioski. Poza tym, ostatecznie wbrew wszelkiej logice, wypada, że teraz musi się udać. Gorzej, jeśli wezmą się za 4. sezon...

Jestem pełna nadziei i czekam na nową serię.

REKLAMA

Mimo że na razie wiele o niej nie wiemy. W kogo dokładnie wcieli się Ali - nie wiadomo. Kiedy ruszą zdjęcia? To też jest tajemnicą. Premiera? Możemy zapomnieć. Wiemy natomiast, że Casey Bloys, który odpowiada za ramówkę HBO, zapoznał się ze scenariuszem do pierwszych pięciu odcinków Detektywa i stwierdził, że jest podekscytowany tym, co przeczytał. Miejmy nadzieję, że fabuła będzie genialna nie tylko w jego opinii.

Aktualnie trwają poszukiwania kogoś, kto mógłby wyreżyserować serial. Za scenariusz odpowiadają Nic Pizzolatto i David Milch.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA