REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czy Steven Avery jest niewinny? Drugie starcie w nowym zwiastunie Making a Murderer: część 2

Pierwszy sezon Making a Murderer pokazał, że Netflix to nie tylko platforma streamingowa oferująca świetne seriale fabularne. Serwis stał się też domem doskonałych filmów i dokumentów. Druga część Making a Murderer już wkrótce trafi do biblioteki Netfliksa.

09.10.2018
18:53
making a murderer: część 2
REKLAMA
REKLAMA

Making a Murderer to dokument serwisu Netflix, w którym opowiedziane zostały losy Stevena Avery'ego. Mężczyzna został niesłusznie skazany za morderstwo, a to był tylko początek jego kłopotów. Wypuszczonego po osiemnastu latach z więzienia mężczyznę niedługo później ponownie oskarżono o morderstwo. I znów skazano – według niektórych śledczych – wbrew zaprezentowanym dowodom i pod wpływem wymuszanych zeznań.

Drugi sezon serialu dokumentalnego Netfliksa opowie o przeżyciach Avery'ego, jego siostrzeńca Brendana Dassey'a oraz członków ich rodzin po kolejnym osadzeniu w więzieniu. Producenci serialu obiecują pokazać realny obraz życia za kratami więzienia, a także próby prawników obu skazanych, by doprowadzić do obalenia wyroku.

Making a Murderer: część 2 – kiedy premiera?

Avery i Dassey utrzymują, że nie popełnili przestępstwa, o które się ich oskarża. Wskazują na wymuszanie zeznań przez policję i prokuraturę oraz błędy popełnione w trakcie śledztwa. Obu mężczyzn w poszukiwaniu prawdy wesprze wybitna amerykańska prawniczka, Kathleen Zellner. Kobieta specjalizuje się we wnoszeniu apelacji dla osób niesłusznie skazanych.

REKLAMA

Zellner stanie na czele całego grona prawników. Zwiastun nowego sezonu zapowiada, że zdołają oni odkryć ostateczną odpowiedź na pytanie: Czy Avery i Dassey faktycznie są mordercami czy może ofiarami prokuratury? Dzięki twórczyniom dokumentu, Laurze Ricciardi i Moirze Demos, widzowie również poznają tą odpowiedź na końcu dziesięcioodcinkowej serii.

Serial Making a Murderer: część 2 będzie dostępny na Netfliksie od 19 października tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA