REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Netflix wraca z hitem. Znamy datę premiery drugiego sezonu Making a Murderer

Po długim oczekiwaniu do biblioteki Netfliksa powróci jedna z najsłynniejszych produkcji oryginalnych serwisu. Making a Murderer sezon 2 będzie kontynuacją opowieści przedstawionej w 2015 roku.

25.09.2018
19:17
making a murderer 2 data premiery
REKLAMA
REKLAMA

Making a Murderer to dokument telewizyjny Netfliksa, w którym przypomniane zostały losy Stevena Avery'ego. Mężczyzna został niesłusznie oskarżony o gwałt i próbę zabójstwa Penny Beerntsen. Pracownicy policji i prokuratury zignorowali wiele poszlak wskazujących na niewinność Avery'ego, a sąd skazał go na trzydzieści dwa lata więzienia.

Po osiemnastu latach dzięki badaniom DNA Avery został uwolniony, ale już w 2007 roku został ponownie oskarżony o morderstwo (wraz ze swoim siostrzeńcem Brendanem Dassey'em). Twórczynie dokumentu, Laura Ricciardi i Moira Demos, badają przyczyny wszczęcia śledztwa przeciwko mężczyźnie. Pokazują też liczne przewiny i niedociągnięcia lokalnej policji.

Kolejny sezon produkcji pokaże Avery'ego, Dassey'a i ich rodziny już po drugim wyroku skazującym.

Jak donosi Variety, w dokumencie pojawią się też nowe postaci, m.in. prawnicy Avery'ego i jego siostrzeńca. Pierwszy sezon pokazywał doświadczenia człowieka oskarżonego, a w Making a Muderer Część 2 widzowie poznają trudności i niedole osób skazanych. Podobnie jak za pierwszym razem, Making a Murderer będzie liczyć dziesięć odcinków. Produkcja ponownie będzie miała na celu rzucić światło na wady i problemy amerykańskiego systemu prawnego. Obaj mężczyźni do dzisiaj twierdzą, że są niewinni.

REKLAMA

A to nie koniec doświadczeń związanych ze słynnym dziełem Netfliksa. Na początku roku poinformowano, że powstanie także serial dokumentalny Convicting a Murderer. Ma on być odpowiedzią na oskarżenia kierowane w stronę twórców serii i prośby o większy obiektywizm. W tej produkcji wypowiadać mają się także policjanci odpowiedzialni za zatrzymanie i skazanie Stevena Avery'ego.

Drugi sezon Making a Murderer trafi na platformę Netflix już 19 października 2018 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA