REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Wyrok to jeszcze nie koniec. Doczekamy się kontynuacji Making a Murderer

Dobre wieści dla tych, których zafascynowała historia Stevena Avery’ego. Planowane są dwie kontynuacje serialu Making a Murderer.

23.02.2018
11:36
Making a Murderer kontynuacja
REKLAMA
REKLAMA

Making a Murderer to jeden z najlepiej ocenianych seriali Netfliksa. Odcinkowy dokument przedstawia historię Stevena Avery’ego, który został skazany na 32 lata więzienia za gwałt, którego nie popełnił. Wyszedł po 18 latach, gdy wreszcie sąd przychylił się do przedstawianych przez niego dowodów na niewinność. Niedługo po odzyskaniu wolności mężczyzna został oskarżony o porwanie i zamordowanie Teresy Halbach. Razem z siostrzeńcem Brendanem Dasseyem został uznany za winnego i skazany na dożywocie.

Kręcony przez dziesięć lat serial ukazuje przebieg śledztwa, w czasie którego niechętna wobec Avery’ego policja dopuszczała się wielu nadużyć. Widzimy także rozprawę obu mężczyzn, w której prokuratura i sąd opierały się na bardzo wątpliwych dowodach. Ostatecznie Steven i Brendan zostali skazani na dożywotnie więzienie.

Ich przypadek wywołał spore poruszenie w amerykańskim społeczeństwie.

Wiele osób wskazywało na naruszenia przepisów prawnych w postępowaniu wymiaru sprawiedliwości, zwłaszcza na pogwałcenie zasady domniemania niewinności. W przypadku Dasseya zwracano również uwagę na wymuszanie zeznań nastolatka. Wyrok skazujący nie jest jednak końcem historii.

Making a Murderer doczeka się dwóch niezależnych kontynuacji.

Już w lipcu 2016 roku Netflix zamówił 2. sezon serialu. Tym razem widzowie poznają wydarzenia toczące się po skazaniu Avery’ego i Dasseya, m. in. apelacje czy życie ich rodzin. Produkcję ponownie zlecono Laurze Ricciardi i Moirze Demos.

Z kolei Shawn Rech przygotuje serial Convicting a Murderer, który ma rzucić na sprawę nowe światło. Twórca zapowiedział przedstawienie sprawy z szerszej perspektywy, niż miało to miejsce w Making a Murderer. Celem Recha jest ukazanie wszystkich dowodów zarówno z perspektywy Avery’ego, jak i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, którzy nie wypowiadali się w produkcji Netfliksa.

REKLAMA

W zeszłym roku Sąd Apelacyjny dla Siódmego Okręgu unieważnił wyrok Dasseya, jednak po obradach w pełnym składzie zmienił decyzję. Kilka dni temu prawnik skazanego zapowiedział apelację do Sądu Najwyższego.

Pierwszy sezon Making a Murderer jest dostępny w Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA