REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Mało prawdopodobny morderca" powodem pozwu przeciwko Netfliksowi. Chodzi o zniesławienie

"Mało prawdopodobny morderca" może przysporzyć Netfliksowi kłopotów z prawem. Do Szwedzkiej Kanclerz Sprawiedliwości wpłynął bowiem pozew o zniesławienie.

16.11.2021
21:56
mało prawdopodobny morderca netflix zniesławienie
REKLAMA

Przeciwko Netfliksowi złożono kolejny pozew. Tym razem chodzi o zniesławienie, do jakiego miało dojść w serialu "Mało prawdopodobny morderca". Sprawa jest o tyle ciekawa, że rozchodzi się o portret Stiga Engstroma, który nie żyje już od ponad 20 lat.

Engstrom zmarł w 2000 roku. Jednakże w roku minionym powiązano go z zabójstwem szwedzkiego premiera Olofa Palmego, do którego doszło w 1986 roku. Polityk nie korzystał z ochrony i wszystko zdarzyło się, kiedy wychodził z żoną z kina. Przez wiele lat nie można było znaleźć winnego zbrodni.

REKLAMA

Mało prawdopodobny morderca - Netflix pozwany o zniesławienie

Po długich i żmudnych ustaleniach śledczy wskazali Engstroma jako głównego podejrzanego. Nie można było go jednak postawić przed sądem, gdyż był już martwy. Mimo to w serialu Netfliksa sportretowano go jako mordercę premiera.

Chociaż Netflix wielokrotnie bronił "Mało prawdopodobnego mordercy" jako fikcji, a na końcu każdego odcinka pojawia się informacja, że Engstroma nigdy winnym nie uznano, do Szwedzkiej Kanclerz Sprawiedliwości wpłynął pozew o zniesławienie. Określono go już mianem przypadku będącego jawnym zniesławieniem.

Mało prawdopodobny morderca/Netflix/zwiastun

Do dokumentu dotarła agencja AFP, ale nie podano danych osoby, która zaalarmowała kanclerz. Nie zrobiła tego na pewno żona Engstroma. Chociaż krytykowała ona sposób w jaki została pokazana w serialu stwierdziła, że pójście do sądu kosztowałoby ją zbyt wiele wysiłku i pieniędzy.

REKLAMA

Mało prawdopodobny morderca to nie pierwszy serial, przez który Netflix został pozwany

Pozew o zniesławienie nie jest pierwszym w historii Netfliksa. Platforma nie tak dawno została pozwana przez Carole Baskin i jej męża za wykorzystanie w trailerze "Króla tygrysów 2" materiałów bez ich zgody. Wcześniej serwis wszedł w konflikt ze Świątynią Szatana, której członkowie w "Chilling Adventures of Sabrina" dopatrzyli się posągu Baphometa wzorowanego na projekcie ich autorstwa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA