REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Od Mamy Ginekolog odcina się nawet szpital, w którym pracuje

Nicole Sochacki-Wójcicka, czyli Mama Ginekolog jeszcze długo nie będzie spać spokojnie po aferze ostatnich dni, kiedy to wyznała, że zdarza się jej przyjmować pacjentów poza kolejką do gabinetu w ramach umowy z NFZ. Tymczasem kolejne medyczne instytucje wypowiadają się w tej sprawie. Tym razem głos zabrał Prezes Zarządu Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To placówka, w której na co dzień pracuje Mama Ginekolog.

08.02.2023
15:35
mama ginekolog nfz afera
REKLAMA

Kilka dni temu Mama Ginekolog przyznała, że zdarza się jej przyjmować rodzinę i znajomych poza kolejką w publicznym szpitalu, Nie spodziewała się chyba, że jej słowa wywołają tak duże kontrowersje. Początkowo skrytykowana została przez internautów, natomiast później głos zabrał NFZ, wzywając ją do składania wyjaśnień. To jednak nie koniec konsekwencji wypowiedzi Mamy Ginekolog.

REKLAMA

O co chodzi w aferze z Mamą Ginekolog? Czytaj również:

Ciąg dalszy afery z Mamą Ginekolog. Głos zabrali przedstawiciele UCZKiN WUM.

Teraz głos w tej sprawie zabrali przedstawiciele Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. To właśnie tam pracuje na co dzień Nicole Sochacki-Wójcicka. Prof. dr hab. Tomasza Kuczur, prezes zarządu UCZKiN WUM podkreślił, że zarówno on sam, jak i cały Zarząd Spółki nie wyrażali zgody na praktyki, o których mówiła Nicole Sochacki-Wójcicka w swoich mediach społecznościowych.

W związku z pojawiającymi się w mediach licznymi informacjami dotyczącymi wypowiedzi pracownika naszego Centrum, lekarz rezydent Nicole Sochacki-Wójcickiej, powstałych na podstawie jej osobistej działalności w przestrzeni publicznej, niniejszym, jako Prezes Szpitala informuję, iż nigdy Zarząd Spółki, którego jestem jedynym reprezentantem od kwietnia 2021 r., nie wyrażał zgody na działalność, na którą wskazywała w swoich wypowiedziach lek. rezydent Nicole Sochacki-Wójcicka. Dotyczy to zarówno jej osoby, jak i wszystkich pozostałych lekarzy zatrudnionych w Centrum. Na powyższe postępowanie Prezes Zarządu nigdy zgody nie wyraził, ani nigdy zgody takiej nie wyrazi w przyszłości. Ponadto Prezes Zarządu nigdy nie rozmawiał na ten temat z żadnym pracownikiem Szpitala, włącznie z lek. rezydent Nicole Sochacki- Wojcicką i nigdy w przyszłości, z żadnym lekarzem takiej rozmowy nie przeprowadzi - czytamy na stronie Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Powołany zostanie zespół kontrolny, badający sprawę

REKLAMA

Jak zapowiedział Prezes Zarządu, powołany zostanie zespół kontrolny, badający sprawę.

Jednocześnie informuję, iż w celu wyjaśnienia przedmiotowej sprawy, na polecenie Prezesa, powołany został w dniu wczorajszym zespół kontrolny i na podstawie protokołu pokontrolnego z wnioskami i rekomendacjami zostaną podjęte oficjalne decyzje, ze wszystkimi potencjalnymi konsekwencjami prawnymi lub organizacyjnymi wobec osób podejmujących działalność niezgodną z prawem lub etyką lekarską - czytamy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA