REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Mangi wydawnictwa J.P.Fantastica trafią na czytniki

"Rewolucją na rynku mangi" nazywa J.P.Fantastica swoją decyzję o wejściu w dystrybucję cyfrową. Już niedługo fani japońskich komiksów będą mogli cieszyć się nimi także na swoich czytnikach, smarfonach i tabletach.

02.04.2015
12:00
Mangi wydawnictwa J.P.Fantastica trafią na czytniki
REKLAMA
REKLAMA

J.P.Fantastica ogłosiło, że dystrybucję mang w formie cyfrowej chce rozpocząć już w połowie kwietnia. Na początek dostępne będą dwa tytuły - składający się z dwóch tomów "All You Need Is Kill" oraz około 10 pierwszych tomów "Dragon Ball". Oferta ma być stopniowo rozszerzana o kolejne pozycje, jednak wydawnictwo nie ujawnia na razie jakie serie zamierza opublikować w wersji na czytniki i tablety w dalszej kolejności.

j.p.fantastica
REKLAMA

Dostępne w formatach epub oraz mobi (najprawdopodobniej pojawią się również formaty pdf i cbr) mangi dystrybuowane będą przez Virtualo i będzie można je nabyć między innymi przez Apple Store, Virtualo.pl oraz Empik.com. J.P.Fantastica zapewnia, że cena e-booka w sprzedaży regularnej będzie o 20% niższa od wersji drukowanej. Pojedyncza komiks ma zajmować około 200-300 MB, zatem należy się spodziewać wysokiej jakości obrazu. Z drugiej strony taki rozmiar pliku może okazać się dość problematyczny dla tych, którzy posiadają czytnik nie posiadający opcji rozszerzenia pamięci urządzenia przy pomocy kart SD, czyli na przykład dla użytkowników Kindle.

Nie należę do miłośników mangi, za to jestem zwolennikiem książek i komiksów w formie cyfrowej i stąd decyzja J.P.Fantastica niezmiernie mnie cieszy. Mam nadzieję, że podobną podejmą wkrótce inne wydawnictwa komiksowe, z Egmontem na czele.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA