REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Jeśli podobał ci się Manhunt: Unabomber, to mamy dobrą wiadomość. Powstanie 2. sezon serialu

Manhunt: Unabomber to jeden z ciekawszych seriali, które znajdziemy na Netfliksie. Produkcja powstała na faktach i opowiadająca o jednym z groźniejszych przestępców, znanym jako Unabomber, doczeka się 2. sezonu. Tym razem poznamy historię Erica Rudolpha, równie niebezpiecznego terrorysty.

18.07.2018
13:13
manhunt
REKLAMA
REKLAMA

Seria Manhunt od początku planowana była jako antologia, a więc każdy sezon miał opowiadać o innym kryminaliście ze Stanów, który siał postrach. Projekt został jednak porzucony, mimo zainteresowania, jakim się cieszył. Na szczęście Charter Communications postanowiło przywrócić go do żywych. W planach są podobno aż dwa kolejne sezony, ale na razie dowiedzieliśmy się, o czym ma opowiedzieć pierwszy z nich.

2. sezon serialu Manhunt przedstawi historię Erica Rudolpha, znanego jako Olympic Park Bomber.

Rudolph, urodzony w 1966 roku na Florydzie, był terrorystą, który działał przeciwko homoseksualistom i głosił hasła antyaborcyjne. Ataków bombowych dokonał pod koniec lat 90. w Stanach Zjednoczonych, a w ich wyniku zginęły dwie osoby, a ponad 120 zostało rannych.

Po raz pierwszy zidentyfikowano go jako podejrzanego w 1998 roku. Jednak dopiero pięć lat później, bo w 2003 roku, terrorysta został aresztowany za swoje przestępstwa. Mężczyzna został skazany dwa lata później na podwójne dożywocie bez możliwości warunkowego zwolnienia za zabicie jednego z funkcjonariuszy i na podwójne dożywocie za atak bombowy, którego dokonał w Atlancie podczas Igrzysk Olimpijskich w 1996 roku.

Jednym z głównych bohaterów 2. sezonu serii Manhunt będzie też Richard Jewell.

REKLAMA

To właśnie ten oficer poinformował służby bezpieczeństwa o istnieniu zagrożenia i pomógł ewakuować wiele osób zanim bomba eksplodowała podczas wydarzenia sportowego w Atlancie. Media ogłosiły go bohaterem, ale Jewell był później jednym z podejrzanym w sprawie sprawie Olympic Park Bombera.

Serial stworzą John Goldwyn i Andrew Sodroski. Data premiery, ani aktorzy, którzy mają wcielić się w główne postaci w produkcji, nie są jeszcze znani. Mam tylko nadzieję, że tytuł trafi do jednego z serwisów VOD obecnych w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA