REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Marek Niedźwiecki wydał oświadczenie w związku z oskarżeniami Trójki. Żąda przeprosin od stacji i zadośćuczynienia

W związku z aferą wokół piątkowego notowania Listy Przebojów Trójki Marek Niedźwiecki zdecydował się ukrócić rzucane w jego kierunku oskarżenia. Prawnicy dziennikarza wysłali do władz stacji pismo przedprocesowe, o czym sam zainteresowany poinformował w swoim oświadczeniu.

21.05.2020
20:57
Marek Niedźwiecki wydał oświadczenie i żąda przeprosin od Trójki
REKLAMA
REKLAMA

Piątkowe notowanie Listy Przebojów Trójki jest najgorętszym tematem ostatnich dni. Pierwsze miejsce zajęła piosenka Twój ból jest lepszy niż mój, w której Kazik odnosi się do zachowania Jarosława Kaczyńskiego z 10 kwietnia 2020 roku, kiedy to prezes PiS poszedł na zamknięty dla innych cmentarz na warszawskich Powązkach. Informacja o tym szybko została zdjęta ze strony internetowej stacji. Jej włodarze twierdzą, że podczas liczenia głosów słuchaczy doszło do manipulacji, a strona przeciwna uważa to za przejaw cenzury.

Marek Niedźwiecki wydał oświadczenie w tej sprawie.

Tak jak robi to od dekad, piątkowe notowanie Listy Przebojów Trójki prowadził Marek Niedźwiecki. Po sytuacji związanej z piosenką Kazika postanowił odejść z pracy i poszły za nim tłumy. Jednakże media publiczne postanowiły go oczerniać. Dziennikarz postanowił odpowiedzieć na pomówienia i szykuje się do prawnej batalii. Poinformował o tym w oświadczeniu, które zostało opublikowane na łamach Onetu:

Jutro miało być 1999. notowanie Listy Przebojów Trójki. Dla mnie już go nie będzie. To nie jest dobry ani łatwy czas – ani dla Trójki, ani dla mnie. Złożyłem dziś wezwanie przedprocesowe do władz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Robię to nie tylko dla siebie, ale też dla Słuchaczy, bo stworzyliśmy wspólnie coś wyjątkowego. Oczekuję od wezwanych oficjalnych przeprosin oraz przekazania kwoty 10 tys. złotych na rzecz lekarzy walczących z pandemią. Żegnam się z Trójką, ale nie z Ludźmi Trójki, bo wciąż jesteśmy RAZEM. To tylko tango…

Marek Niedźwiecki żąda przeprosin od władz radia.

Marek Niedźwiecki walczy o swoją reputację. Żąda od Polskiego Radia przeprosin oraz wpłacenia na rzecz lekarzy walczących z koronawirusem 10 tys. zł. Kancelaria reprezentująca dziennikarza wysłała w tej sprawie wezwanie przedprocesowe, które w całości opublikowała Gazeta Wyborcza.

REKLAMA

Pełnomocnicy Niedźwieckiego żądają w imieniu mocodawcy:

  • natychmiastowego zaprzestania dalszego rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie, w tym we wszelkich mediach, a także na łamach portali internetowych wydawanych lub administrowanych przez Polskie Radio S.A. jakichkolwiek nieprawdziwych informacji lub spekulacji na temat mojego Mocodawcy mających na celu jego dyskredytację, naruszenie jego dóbr osobistych w postaci czci, dobrego imienia a zwłaszcza, które w sposób bezprawny sugerują, że mój Mocodawca dokonał manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki w ramach notowania „Listy Przebojów Trójki” z dnia 15 maja 2020 roku, a także jakoby mój Mocodawca jako prowadzący tego dnia audycję „Lista Przebojów Trójki” zdecydował o przestawieniu piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika Staszewskiego na miejsce pierwsze;
  • opublikowania, w terminie 3 dni od momentu doręczania niniejszego wezwania, na stronie internetowej Polskiego Radia S.A. znajdującej się pod adresem: https://www.polskieradio.pl/ („Portal”), na stronie główniej Portalu, (..) oświadczenia o następującej treści:
    „PRZEPROSINY Polskie Radio S.A. przeprasza Pana Marka Niedźwieckiego za rozpowszechnienie nieprawdziwej i niczym nieuzasadnionej informacji o rzekomych nieprawidłowościach dotyczących Listy Przebojów Programu Trzeciego".
  • zapłaty kwoty 10.000 PLN na rzecz Fundacji Lekarze Lekarzom (..)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA