REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka /
  3. Dzieje się

Marilyn Manson oskarżony o przemoc wobec kobiet. „Zostałam poddana praniu mózgu” – mówi Evan Rachel Wood

Ruch #metoo doprowadził w ostatnich latach do ujawnienia nadużyć wielu popularnych postaci ze świata kina, telewizji i muzyki. Następną osobą, która może wylądować na ławie oskarżonych, jest Marilyn Manson. O nadużyciach znanego wokalisty poinformowały jego była dziewczyna Evan Rachel Wood i kilka kolejnych kobiet.

01.02.2021
20:25
marilyn manson evan rachel woods
REKLAMA
REKLAMA

Evan Rachel Wood i Brian Warner (znany światu lepiej jako Marilyn Manson) poznali się, gdy gwiazda „Westworld” miała 18 lat. Niedługo później oboje zdecydowali się zostać parą, ale ich związek rozpadł po zerwaniu zaręczyn w 2010 roku. Aktorka w ostatnich latach wielokrotnie wypowiadała się w imieniu ofiar przemocy seksualnej, fizycznej i psychicznej, ale nigdy wcześniej nie podawała personaliów swojego oprawcy. Część osób podejrzewała, że mogło chodzić o Marilyna Mansona, ale przedstawiciele celebryty zawsze odrzucali takie oskarżenia jako nieprawdziwe pogłoski.

Przyszłość gwiazdora muzyki metalowej stanęła jednak właśnie pod dużym znakiem zapytania, bo Evan Rachel Wood postanowiła przerwać wcześniejsze milczenie. W opublikowanym przed kilkoma godzinami na Instagramie oświadczeniu wprost napisała, że to właśnie Warner znęcał się nad nią w przeszłości. Aktorka podkreśliła też swoją solidarność z jego innymi ofiarami:

Mój oprawca nazywa się Brian Warner, znany światu jako Marilyn Manson. Zaczął mnie sobie podporządkowywać, gdy byłam nastolatką. A potem przez lata przez znęcał się nade mną w straszny sposób. Zostałam poddana praniu mózgu i zmanipulowana do podporządkowania się jego woli. Mam dosyć życia w strachu przed zemstą, pomówieniami i szantażem. Znalazłam się tutaj, żeby pokazać tego niebezpiecznego mężczyznę i ujawnić, w jaki sposób cała branża mu pomagała. Zanim zrujnuje życie kolejnym osobom. Stoję z innymi ofiarami, które nie będą dłużej milczały.

Evan Rachel Wood opublikowała na swoim Instastory relacje kolejnych czterech kobiet, nad którymi Marilyn Manson się rzekomo znęcał.

Historie przedstawione przez Ashley Walters, Sarę McNeilly, Ashley Lindsay Morgan i kobietę o imieniu Gabriella pokazują obraz człowieka, który nęcił swoje ofiary pozą szarmanckiego choć niezrozumianego artysty. Początkowo wydawał się partnerem niemalże idealnym. A później pokazywał swoje drugie oblicze – osoby skorej do przemocy, psychicznego znęcania się i zemsty.

REKLAMA

Przedstawiciele Mansona i sam muzyk nie skomentowali póki co nowych oskarżeń w żaden sposób. Doniesienia o niewłaściwym zachowaniu Warnera pojawiały się w mediach również w przeszłości, ale nigdy nie chodziło o tak poważne świadectwa kobiet, których historie są pełne szczegółów i (przynajmniej na papierze) brzmią bardzo wiarygodnie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA