REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Odnaleziono zaginione ujęcie z Marilyn Monroe. To pierwsza naga scena w historii Hollywood

Marilyn Monroe to niezapomniana ikona kina i jedna z najsłynniejszych hollywoodzkich aktorek w historii. Uznana za zaginioną pierwsza naga scena w historii filmu z udziałem Monroe została odnaleziona.

13.08.2018
14:31
marilyn monroe naga scena
REKLAMA
REKLAMA

Gdy Marilyn Monroe przyjmowała rolę w filmie Skłóceni z życiem, nikt nie mógł jeszcze wiedzieć, że dzieło Johna Hustona przejdzie do historii jako ostatni skończony film aktorki. Wkrótce potem Monroe przedawkowała narkotyki, prawdopodobnie świadomie. Skłóceni z życiem to opowieść o Roslyn Taber – samotnej kobiecie, która po niedawnym rozwodzie zaprzyjaźnia się z trzema podstarzałymi kowbojami.

W jednej z nakręconych scen Roslyn nawiązuje romans z postacią graną przez Clarke Gable'a. Autorem scenariusza i zdjęć do Skłóconych z życiem był ostatni mąż Monroe, Arthur Miller. Ich małżeństwo skończyło się tuż po zamknięciu fazy produkcyjnej. Aktorka nie była podobno zadowolona z tego, że Miller inspirował się faktami z życia Monroe przy tworzeniu postaci Roslyn Taber. Nie wiadomo jednak, jakie było jej zdanie na temat rozbieranej sceny, ponieważ nie znalazła się ona w ostatecznej wersji filmu.

Reżyser John Huston usunął ją w trakcie montażu. Uważał, że nie wnosi nic do fabuły. Wielu sądziło, że ją później zniszczył.

marilyn monroe ostatni film class="wp-image-191332"

Jak donosi portal Deadline, jedna kopia ocalała. Okazało się, że producent Skłóconych z życiem, Frank Taylor, zachował należący do siebie materiał. Jego zdaniem była to historyczna scena. Nigdy wcześniej w dużej hollywoodzkiej produkcji nie pojawiali się nadzy aktorzy. Wkrótce potem Monroe w ramach promocji kolejnego filmu wystąpiła w nagiej sesji na basenie dla magazynu Life. Scena ze Skłóconych z życiem tak czy inaczej byłaby jednak czymś wstrząsającym jak na 1961 rok.

REKLAMA

Całą sprawę odkrył reporter Charles Casillo, w ramach przygotowań do swojej książki o prywatnym życiu Marilyn Monroe. Obecnie kopia należy do syna Franka Taylora. Na ten moment nie wiadomo, jaki los czeka materiał i czy kiedykolwiek zostanie upubliczniony. Nie zapadły jeszcze żadne wiążące decyzje.

Marilyn Monroe zmarła 5 sierpnia 1962 roku w wieku trzydziestu sześciu lat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA