REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Do TVN wraca program Martyny Wojciechowskiej. Pierwsze odcinki z Afryki już w drodze

Już jesienią do telewizji TVN wróci program Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata". Dziennikarka rozpoczęła już zdjęcia do 14. edycji programu w Afryce. 

31.01.2023
10:35
Martyna Wojciechowska wraca z programem "Kobieta na krańcu świata"
REKLAMA

Do TVN-u wraca program podróżniczy "Kobieta na krańcu świata". Dziennikarka podróżnicza Martyna Wojciechowska nagrała już część materiału do nowego sezonu w Afryce. 

REKLAMA

"Znowu w drodze! Po długiej przerwie jestem na planie programu 'Kobieta na krańcu świata'. Mam wspaniałą bohaterkę i świetny team, z którym niemożliwe nie istnieje. Ściskam was z Nigerii! To będzie najlepszy sezon w historii, serio!" - napisała w mediach społecznościowych dziennikarka Martyna Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska

“Kobieta na krańcu świata" to program podróżniczy przedstawiający życie kobiet w różnych kulturach, religiach i systemach władzy, zamiast beztroskiej sielanki, jest rasizm, seksizm, przemoc i bieda. Przemierzając kulę ziemską wzdłuż i wszerz, Martyna Wojciechowska odnajduje niezwykłe kobiet w najodleglejszych zakątkach świata. 

“Kobieta na krańcu świata” wraca do TVN 

Program "Kobieta na krańcu świata" był emitowany nieprzerwanie od 2009 r. Przez ten czas nagrano ponad 100 odcinków. Po zakończeniu 13. edycji program został przerwany. 

"Tę decyzję podjęłam wiele miesięcy temu. Tej jesieni, drodzy widzowie, niestety nie obejrzycie nowego sezonu programu. Wybaczcie mi to. W życiu są rzeczy ważne i ważniejsze. Dla mnie zawsze najważniejsi byli moi bliscy, to czas, żeby się na nich skupić, dać im całą swoją obecność i uwagę" - napisała dziennikarka w swoich mediach społecznościowych w sierpniu 2022 r.

Wojciechowska wyjaśniła wówczas, że produkcja programu "Kobieta na krańcu świata" to długi proces, który rozpoczyna się na początku roku, a do emisji trafia jesienią. "Tym razem zostałam w domu" – dodała.

Wojciechowska jednak dała widzom nadzieję, że może wrócić do telewizji: "Nie wyczerpałam tematów, jest wciąż wiele historii inspirujących kobiet do opowiedzenia. Mam nadzieję, że na mnie zaczekacie. Do zobaczenia".

Dla Martyny Wojciechowskiej poprzedni, trzynasty sezon programu “Kobieta na krańcu świata” to podróż sentymentalna, bowiem jedna z jej bohaterek - Raha Moharrak z Dubaju, podobnie jak Wojciechowska, sięgnęła po Koronę Ziemi. W 13. serii programu nagrała niezwykłe opowieści nie tylko w Dubaju, lecz także w Gruzji, Kenii, Malawi, Egiptu i Rumunii.

Kim jest Martyna Wojciechowska?

Martyna Wojciechowska jest związana z TVN od 1998 r. Poza "Kobietą na krańcu świata" prowadziła takie programy jak m.in. "Automaniak", "Big Brother", "Dzieciaki z klasą" czy podróżniczy "Misja Martyna". 

REKLAMA

W latach 2017-2020 kierowała stacją Travel Channel, gdzie prowadziła kilka programów. W 2021 r. Wojciechowska  uruchomiła na YouTube kanał "Dalej", gdzie prowadzi rozmowy z inspirującymi postaciami, które nie boją się nowych wyzwań. Kanał ma obecnie 130 tys. subskrybentów. Półtora roku wcześniej założyła Fundację Unaweza, która pomaga kobietom z różnych zakątków świata. W przeszłości Martyny Wojciechowska byłą też redaktor naczelną magazynów "National Geographic Polska" i "National Geographic Traveler".

*Zdjęcie główne: fot. materiały prasowe

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA