REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Komiksy /
  4. Dzieje się

Nerd alert! Od teraz Thor i Deadpool to... nowe owady. Naukowcy z Australii kochają Marvela

Fanów bohaterów Marvela można znaleźć na całym świecie. Właśnie okazało się, że nie brakuje ich również wśród australijskich biologów. W trakcie procedury nadawania nazw nowym gatunkom odkrytym w ciągu bieżącego roku naukowcy skorzystali z aż pięciu postaci kojarzonych z MCU. Którzy herosi będą mogli się pochwalić owadem nazwanym na ich cześć?

29.07.2020
22:08
marvel deadpool
REKLAMA
REKLAMA

Marvel Cinematic Universe to najpopularniejszy filmowy projekt ostatniej dekady, co ma swoje przełożenie także w codziennym życiu wielu osób. Niektóre powiązania okazują się jednak zdecydowanie bardziej zagadkowe i nietypowe niż inne. W tym wypadku popkultura wpłynęła na świat australijskiej nauki. Biolodzy z federalnej agencji rządowej CSIRO dostali za zadanie oficjalne nazwanie 165 nowych gatunków odkrytych w ostatnich siedmiu miesiącach. Wśród odpowiedzialnych za to osób znaleźli się też fani Marvela, którzy na zawsze już powiązali pięć gatunków much z tym uniwersum.

Nazwy owadów na swoją cześć dostali Loki, Thor, Deadpool, Czarna Wdowa i Stan Lee.

Jak podaje portal CNN, pierwszy gatunek został nazwany Daptolestes bronteflavus, co po łacinie oznacza „blond grzmot”. Jak łatwo się domyślić za inspirację posłużył tutaj Chris Hemsworth, który w MCU gra nordyckiego boga piorunów. Wspomniana mucha ma na swoich odnóżach oraz odwłoku złote i jasnobrązowe akcenty, co budzi skojarzenia z wyglądem filmowego Thora. Jego brat Loki dostąpił podobnego zaszczytu, dzięki gatunkowi Daptolestes illusiolautus (w wolnym tłumaczeniu „eleganckie oszustwo”).

Dwie inne nowo odkryte muchy nazwano z kolei nazwane od postaci Deadpoola i Czarnej Wdowy. Mamy tu zresztą do czynienia z dosyć zabawną przecięciem się dróg biologii i popkultury, bo przecież Natasha Romanoff przyjęła swój superbohaterski pseudonim na cześć słynnego gatunku pająka. Jej mucha nosi nazwę Daptolestes feminategus, czyli „kobieta nosząca skórzany strój”.

  • Czytaj także: Kto do niej należyWedług nowych informacji jednym z przyszłych projektów MCU będzie produkcja poświęcona grupie Illuminati. ?

Jeszcze ciekawszym przypadkiem jest natomiast owad zainspirowany Deadpoolem (Humorolethalis sergius), którego odwłok na zbliżeniu przypomina maskę wygadanego najemnika. Ostatni z gatunków również otrzymał swoją nazwę ze względu na podobieństwo w swoim wyglądzie, ale nie do żadnego z superbohaterów Marvela a ich pomysłodawcy. Daptolestes leei ma dosyć duże oczy i białe włoski, które do pewnego stopnia przypominają ikoniczne przeciwsłoneczne okulary i biały wąs Stana Lee.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA