REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Komiksy

Bracia Russo nakręcą Avengers 5, jeśli Marvel zgodzi się na Secret Wars. Przypominamy, co działo się w tej serii

Kolejny film z cyklu Avengers może być ekranizacją serii komiksowej Secret Wars. Przypominamy, z czym i z kim mierzyli się w niej superbohaterowie Marvela.

30.11.2018
20:52
marvel secret wars
REKLAMA
REKLAMA

Avengers 4 nie ma jeszcze nawet oficjalnego tytułu, ale to jak na razie ostatni zakontraktowany film braci Russo w ramach Marvel Cinematic Universe. Reżyserowie odpowiedzialni za ekranizację komiksowych serii Civil War i Infinity War w filmach Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów i Avengers: Wojna bez granic nie wykluczają jednak, że stworzą jeszcze jeden film.

Bracia Russo chcieliby zekranizować Secret Wars.

Ich związek z Marvelem kończy się na Avengers 4 i biorą się za inne projekty, ale dopuszczają możliwość dalszej pracy dla Disneya w przyszłości. Mają jednak jeden warunek: korporacja musiałaby pozwolić im na zekranizowanie kolejnej po Civil War i Infinity War głośnej komiksowej serii.

avengers 4 zwiastun class="wp-image-228455"

Co prawda Joe i Anthony Russo powiedzieli to pół-żartem pół-serio, ale biorąc pod uwagę osiągane przez ich filmy wyniki finansowe, nie byłbym zdziwiony, gdyby Disney spełnił ich życzenie i przekonał duet reżyserów do powrotu na plan. Fani z pewnością ponownie szturmowaliby kina.

Jak zresztą przypomina portal Comicbook.com, nie byłaby to sytuacja bez precedensu. Mark Hamill, który w animacjach DC dubbingował Jokera, swego czasu powiedział, że kończy z graniem tej postaci i wróciłby dopiero, gdyby pojawiła się ekranizacja serii The Killing Joke. Wydawnictwo jego marzenie spełniło.

Marvel’s Secret Wars - ale o co chodzi?

W tym miejscu warto przypomnieć, czego w ogóle dotyczyła seria Secret Wars. Pierwotnie zeszyty z tej 12-częściowej serii wydawano w 1984 roku. W jej ramach kosmiczny byt nazywany Beyonderem zachwycił się ziemskimi superbohaterami i superzłoczyńcami. Uznał, że sprawdzi ich w ostatecznej walce dobra ze złem.

marvel secret wars komiks class="wp-image-228485"

Beyonder przeteleportował na sztucznie stworzoną planetę o nazwie Battleworld wszystkich najważniejszych herosów wydawnictwa Marvel oraz ich arcywrogów. Zaczęli oni ze sobą walczyć o panowanie nad tym pełnym kosmicznej technologii globem ku uciesze fanów komiksów z całego świata. Wśród bohaterów pojawili się członkowie formacji Avengers:

  • Kapitan Ameryka;
  • Kapitan Marvel;
  • Iron Man;
  • Hawkeye;
  • She-Hulk;
  • Thor;
  • Wasp.

Oprócz tego dołączyła do nich Fantastyczna Czwórka, a właściwie Fantastyczna Trójka: Human Torch, Mister Fantastic i The Thing. Do tego dodano X-Menów (Colossus, Cyclops, Nightcrawler, Professor X, Rogue, Storm, Wolverine i Lockheed the Dragon) oraz kilka innych postaci (Spider-Man, Spider-Woman, Hulk i Magneto).

Jak zdradził komiks Secret Secret Wars z 2015 roku, wśród bohaterów znalazł się też Deadpool.

Po stronie złoczyńców też pojawiło się sporo ikonicznych postaci takich jak Absorbing Man, Doctor Doom, Doctor Octopus, Enchantress, Kang the Conqueror, Klaw, Lizard, Molecule Man, Titania, Ultron, Volcana i ekipa Wrecking Crew.

Nie zabrakło nawet Galactusa, a Spider-Man po raz pierwszy nosił czarny kostium, który później okazał się symbiontem Venomem. Warto dodać, że Secret Wars doczekało się też jednej ekranizacji w ramach epilogu kreskówki o Spider-Manie.

 class="wp-image-54161"

Pod tytułem Secret Wars ukazał się też jeszcze jeden crossover.

W ramach Secret Wars z 2015 roku wydawnictwo Marvel poszedł o krok dalej - unicestwiono całe multiwersum, a na planecie stworzonej przez obdarzonego boską mocą Dooma znalazły się niedobitki z wielu różnych wszechświatów.

Po zakończeniu wydarzenia uniwersa odtworzono, ale w nieco zmienionej formie. Old Man Logan, Miles Morales i Maker - złowroga wersja Reeda Richardsa - stali się częścią tego głównego uniwersum, które przemianowano na Earth Prime.

Widzę tylko jeden problem z ekranizacją Secret Wars w ramach Marvel Cinematic Universe.

Nie przeczę, że luźna ekranizacja tych serii byłaby świetnym sposobem na uporządkowanie Marvel Cinematic Universe - może niekoniecznie już teraz, ale np. za kilka lat pod koniec IV fazy, którą rozpocznie kolejny film z Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej, czyli Spider-Man: Far From Home. Nie byłoby to jednak łatwe zadanie.

Spider Man far from home class="wp-image-228152"

Już trzecia część trylogii o Kapitanie Ameryce i poprzednia część cyklu Avengers były dla twórców ogromnym wyzwaniem logistycznym ze względu na liczbę superbohaterów w jednym filmie, ale to jest do ogarnięcia. Tak samo, jak z brakiem niektórych postaci - zresztą X-Meni i Fantastyczna Czwórka wrócili już na łono Marvel Studios.

Większym problemem przy ekranizacji Secret Wars jest brak złoczyńców, którzy mogliby stanąć do walki z Avengersami i spółką.

Marvelowi nie udało się stworzyć zbyt wielu wyrazistych i godnych zapamiętania czarnych charakterów. Loki, zanim zginął, stał się antybohaterem, a Thanos, Kingpin i Vulture to za mało, by stawić czoła wszystkim superbohaterom świata. Z tego względu lepszym pomysłem byłoby zekranizowanie serii Civil War II.

marvel civil war ii class="wp-image-72022"
REKLAMA

W tych zeszytach której ponownie znani i lubiani bohaterowie skaczą sobie do gardeł. Tym razem po przeciwnych stronach stają Iron Man i Kapitan Marvel, a tematem sporu jest wykorzystywanie zdolności przewidywania przyszłości do łapania przestępców, zanim zbrodnie zostaną popełnione - jak w Raporcie Mniejszości.

Marzy mi się też zobaczyć na ekranie ekranizację serii Avengers vs X-Men, gdzie bohaterowie starli się z mutantami, bo mieli inny pogląd na to, jak poradzić sobie z Feniksem. Wdzięcznym tematem jest też Secret Empire. W tej serii Kapitan Ameryka został przekabacony na uśpionego agenta organizacji H.Y.D.R.A.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA