REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Bombowe wieści od Marvela: Thor będzie kobietą

No to teraz stało się jasne, jaką wielką wiadomość Marvel szykował dla swoich fanów, których drażnił od wczoraj na Twitterze. Jako, że informacja miała pojawić się w programie The View (który oglądają głównie kobiety) na kanale ABC, podejrzewano, że chodzi o Ms. Marvel (albo chociaż Black Widow), a tu klops. Sprawa dotyczyła Thora, a dokładnie tego, że w nowej serii komiksów będzie kobietą!

15.07.2014
19:20
Bombowe wieści od Marvela: Thor będzie kobietą
REKLAMA
REKLAMA


Wczorajszy wpis Marvela na Twitterze - z grafiką przedstawiającą piorun – namieszał w głowach nerdów. Nowy komiks miał pojawić się na horyzoncie, ale co miał z tym wspólnego piorun? Zagadka znalazła dzisiaj rozwiązanie, i to całkiem banalne. Jak zostało powiedziane w programie The View, historia nowej serii komiksów skupia się na kobiecie, która stała się „warta” mocy Mjlonira – w przeciwieństwie do syna Odyna. Dzisiejsza wiadomość od Marvela nie powinna być jednak żadnym szokiem dla fanów komiksów, koniec końców żeńskich wersji Thora mieliśmy już parę (Thordis, Thor Girl, Thena).

REKLAMA

Jak jednak zapowiedziano, ta Thor będzie całkiem nowym bohaterem, a komiksy z jej udziałem nie będą nazywać się Lady Thor czy She-Thor, a po prostu Thor. Za fabułę nowej serii będzie odpowiadać Jason Aaron (Thor: God of Thunder), natomiast za oprawę graficzną Russel Dauterman (Cyclops). Na pierwszy zeszyt poczekamy do jesieni.

Historia komiksów z Thor Odinson sięga 1962 roku, wtedy tę postać stworzyli Jack Kirby, Stan Lee i Larry Lieber. Jeżeli chcecie zacząć czytać o komiksowym Thorze, zapraszam do zapoznania się z serią „Thor” z 2008 roku, autorstwa J. Michaela Straczynskiego. Jeżeli natomiast chcecie sobie przybliżyć prace Jasona Aarona, sięgnijcie po komiksy „Thor: God of Thunder”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA