REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Sprawa Maty umorzona. Raper żartuje z rozprawy na Gali Bestsellerów Empiku

Wczoraj Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów zadecydował, że umorzy postępowanie wobec Maty, który w zeszłym roku został zatrzymany za posiadanie marihuany. Mata najwyraźniej odetchnął z ulgą, bo rozładował gęstą atmosferę, która wisiała nad sprawą, na wieczornej Gali Bestsellerów Empiku tego samego dnia.

08.02.2023
10:48
mata sad umorzyl sprawe
REKLAMA

Mata to obecnie jedna z najpopularniejszych twarzy rapu młodego pokolenia. Raper otwarcie walczy o depenalizację marihuany w Polsce – nawija o tym w kawałku "PATOPROHIBICJA". Założył również Fundację 420, która, jak pisze Mata, ma być przestrzenią dla wszystkich fanów muzyki, którzy chcą przyłączyć się do ruchu na rzecz depenalizacji konopi w Polsce. Mimo wielu obietnic, o fundacji Maty jest cicho. Ostatni post, który został dodany na Instagramie 2 sierpnia 2022 roku, jest przemówieniem rapera, który w 2040 roku zamierza kandydować na prezydenta. Nie wiadomo zatem, na ile poważne są plany Matczaka i czy był to jedynie sprytny chwyt marketingowy, który miał go jeszcze bardziej wypromować. Informacja o stworzeniu fundacji pojawiła się po zatrzymaniu rapera pod zarzutem posiadania marihuany.

REKLAMA
Kawałek Maty "PATOPROHIBICJA"

Sąd umorzył postępowanie w sprawie Maty

Jak podaje serwis Vibez, Mata wraz z kolegą zostali zatrzymani przez stołeczną policję w styczniu 2022 roku. Powodem było posiadanie 1,45 g marihuany. W trakcie przeszukania mieszkania rapera oraz jego kolegi, który w momencie zatrzymania miał przy sobie 0,39 g, policja nie znalazła większej ilości narkotyku, ani też dowodów sugerujących na produkcję czy handel marihuaną. Latem jednak wpłynął akt oskarżenia, a Macie za posiadanie narkotyków na własny użytek groziło do trzech lat pozbawienia wolności.

W styczniu tego roku odbyło się posiedzenie sądu w sprawie wniosku o umorzenie postępowania wobec rapera i jego kolegi, natomiast od wczoraj wiadomo już, że sąd rzeczywiście umorzył postępowanie.

Na dziś jest satysfakcja. Jest poczucie sprawiedliwości. Patrząc na całokształt tej sprawy, ilość środków, rodzaj środków, całokształt innych okoliczności uwzględnionych w toku dochodzenia, ta decyzja jest po prostu słuszna i sprawiedliwa. Sąd rejonowy nie mógł podjąć innej decyzji

- powiedział adwokat Rafał Karbowniczek, obrońca Maty.

Na Gali Bestsellerów Empiku Mata wyraźnie odetchnął z ulgą

Gala Bestsellerów Empiku odbyła się wieczorem w dniu, kiedy odbyła się rozprawa rapera. Podczas wydarzenia, które wyłoniło najlepszych artystów 2022 roku, Mata zwyciężył w kategorii Muzyki Live. Kiedy odbierał statuetkę, humor ewidentnie mu dopisywał. Ze sceny zwrócił się do jednego z operatorów kamery, mówiąc:

REKLAMA

Dobry wieczór, dziękuję bardzo. O, a pana operatora to ja chyba znam. Pan mnie może kamerował rano w sądzie dla TVN24? Nie? A to sorry. Kamera podobna trochę

- zażartował raper.

Na ten moment orzeczenie sądu nie jest jednak prawomocne, co oznacza, że prokuratura może się jeszcze do niego odwołać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA