REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Matylda Damięcka mocno skomentowała aferę z Saramonowiczem i Kaczmarskim. Już nic nie trzeba dodawać

Matylda Damięcka jest artystką, która od lat komentuje rzeczywistość oraz głośne wydarzenia rozgrywające się w życiu społecznym, politycznym czy około showbiznesowym za pomocą grafik i ilustracji. Tym razem Matylda odniosła się na swoim Instagramie do afery z udziałem Andrzeja Saramonowicza i Patrycji Volny, córki Jacka Kaczmarskiego. Damięcka przedstawiła kilka bardzo trafnych rysunków, które okrasiła szczerym wpisem.

28.03.2023
15:03
Matylda Damięcka
REKLAMA

Ostatnie dni głośne są dla reżysera i dziennikarza - Andrzeja Saramonowicza oraz Patrycji Volny, 34-letniej córki Jacka Kaczmarskiego. Aktorka kilka dni temu postanowiła upublicznić prywatne wiadomości od Saramonowicza, który skrytykował ją za to, że Patrycja nie raz opowiadała w mediach, jakim ojcem był Jacek Kaczmarski, a według jej relacji, był fatalnym. Nadużywał alkoholu oraz stosował przemoc wobec bliskich osób. Zresztą zachowania Kaczmarskiego wytknęli też internauci przy wpisie Andrzeja Saramonowicza, kiedy to reżyser opublikował wpis i zdjęcie Jacka Kaczmarskiego. Gdyby żył, muzyk 22 marca obchodziłby 66. urodziny.

REKLAMA

Matylda Damięcka trafnie skomentowała sprawę z Saramonowiczem. Aktorka opublikowała kilka mocnych rysunków.

Andrzejowi Saramonowiczowi medialna burza, a zwłaszcza upubliczniony przez Volny komentarz nie przypadł do gustu, a na facebookowym profilu poświęcił dwa obszerne wpisy w tej sprawie. Pod jednym z nich można było zobaczyć komentarz Matyldy Damięckiej. Aktorka, rysowniczka i piosenkarka weszła z polemikę z reżyserem. Damięcka poświęciła również tej sprawie oddzielny wpis z grafikami. Matylda za pomocą trafnych grafik odniosła się do niedawnego zamieszania wokół córki Jacka Kaczmarskiego. Na jednym z rysunków odniosła się do wystawiania pomników - dosłownie i w przenośni wielkim polskim osobistościom, jednostkom wybitnym, lecz nie pozbawionym wad. Na kolejnej umieściła wizerunki Wałęsy, Jana Pawła II oraz Kaczmarskiego z przekreślonym paskiem na oczach oraz podpisem wszyscy święci. Wśród zbioru grafik nie brakuje ironii oraz sporego pola interpretacji przez każdego z nas.

REKLAMA

Trafny wpis Damięckiej i zażarta dyskusja w komentarzach

Zbiór rysunków Matylda okrasiła wpisem: Postarajmy się to przegadać bez kolejnych ofiar. Najlepiej w zaciszu własnej głowy. zadawajmy dobre pytania, nie wstydźmy się nie mieć gotowych odpowiedzi. Ps: podobnych „prywatnych” wiadomości dostaję sporo. Najbardziej uwiera, gdy dostajesz je właśnie od kulturalnej lewostronnej „inteligencji”. ale cytując klasyka: To była prywatna wiadomość. Gdybym chciał publicznie o tym napisać, zrobiłbym to. Awatar zamazany więc - napisała Damięcka, natomiast w dalszej części wpisu zdradziła, oczywiście w swoim stylu, jaki jest jej stosunek do oburzenia Saramonowicza, który wytknął Wolny wywlekanie na wierzch przeszłości legendarnego ojca. Pod postem artystki jak zwykle nie zabrakło zaciętej dyskusji internautów, którzy pochwalili ją za podjęcie tematu. Najwięcej emocji wzbudziły grafiki Matyldy: mocne i bardzo celne, wyrażające więcej niż słowa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA