REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Krzysztof Krawczyk czy MC Sobieski? Raper prezentuje hymn polskiej reprezentacji

Raper MC Sobieski nagrał nowy utwór zagrzewający do walki polskich piłkarzy. Nasz Czas aspiruje do miana hymnu reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Rosji.

23.04.2018
22:05
MC Sobieski Nasz Czas
REKLAMA
REKLAMA

Już za niecałe dwa miesiące w Rosji rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Wśród 32 drużyn o tytuł najlepszej ekipy globu rywalizować będzie reprezentacja Polski. W naszym kraju powoli zaczyna się futbolowa gorączka, którą można wyczuć choćby w muzyce. Niedawno Krzysztof Krawczyk opublikował utwór Lewandowski, gol dla Polski!.

Teraz swoją propozycję przedstawił raper MC Sobieski.

Artysta razem z Dziemianem nagrał kompozycję Nasz Czas. Utwór można wysłuchać na YouTubie, gdzie w tytule opatrzono go już frazą hymn reprezentacji Polski na MŚ w Rosji 2018. Choć samo stwierdzenie jest nieco na wyrost, to sama piosenka jest niczego sobie. Wykonawcy umiejętnie połączyli rapowane zwrotki ze śpiewanym w operowym stylu refrenem. I choć w tekście znajdziemy typowo patriotyczne odniesienia, to dominują w nim frazy służące podniesieniu morale nie tylko kibiców, ale także piłkarzy.

W sumie nie miałbym nic przeciwko, by Nasz Czas faktycznie wybrano w jakimś głosowaniu hymnem naszej reprezentacji na Mundialu. Oczywiście mamy dopiero kwiecień i pretendentów znajdzie się jeszcze mnóstwo. Warto mieć także w pamięci polskie upodobanie do głosowania dla beki, co daje szanse najśmieszniejszym lub najdziwniejszym kandydatom. Wystarczy przywołać przykład Koko Euro Spoko z 2012 r., które mocno podzieliło opinię publiczną i do dziś budzi mieszane uczucia.

REKLAMA

MC Sobieski to 36-letni raper z Kalisza.

Z powodu zwyrodnienia barwnikowego siatkówki muzyk całkowicie stracił wzrok. Na swoim kanale na YouTube prezentuje autorskie utwory, w których odwołuje się do serii Assassin’s Creed czy Wiedźmina. Artysta upodobał sobie temat piłki nożnej; wcześniej nagrywał już utwory z okazji Euro w latach 2012 i 2016.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA