REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Uniwersum Marvela przekroczyło ponad 18 mld dol. w box office. Wszystko dzięki „Kapitan Marvel”

Mimo mieszanych recenzji i internetowych kontrowersji związanych z filmem „Kapitan Marvel” Carol Danvers jest niepowstrzymana. Dzięki produkcji łączny dochód MCU w box office przekroczył zawrotną sumę 18 mld dol.

14.03.2019
11:16
MCU box office
REKLAMA
REKLAMA

Wydaje się, że nawet słowa krytyki i to zarówno ze strony mediów, jak i fanów nie powstrzymają Carol Danvers. Superbohaterka z Marvel Cinematic Universe w pierwszy weekend po premierze zarobiła zawrotną sumę 455 mln dol. na całym świecie. Tym samym ustanowiła kilka rekordów jak na przykład najlepsze otwarcie filmu superbohaterskiego z kobietą w roli głównej czy szóste najlepsze otwarcie filmu w całej historii kinematografii.

„Kapitan Marvel” ustanawia rekordy dla całego MCU.

We wtorek dochód ze sprzedaży biletów na najnowszy film z Marvel Cinematic Universe wyniósł 524 mln dol. Tym samym „Kapitan Marvel” na zawsze zapisała się w historii całego studio. Produkcja swoimi wysokimi wynikami w box office przyczyniła się do przekroczenia przez MCU magicznego progu całościowych zysków. Na ten moment wszystkie 21 filmów, które zadebiutowały na przestrzeni ostatniej dekady, przyniosły łącznie Disneyowi niebotyczną sumę 18 mld dol. Średni wynik na jeden film to ponad 850 mln dol.

REKLAMA

Carol Danvers aka Kapitan Marvel z pewnością jednak nie poprzestanie na obecnym wyniku 524 mln dolarów. Przewidywania wskazują, że w ciągu zbliżającego się weekendu produkcja z Brie Larson w roli głównej może dodać do swoich zarobków nawet kolejnych 85 mln dol. Jednak podobnie jak miało to miejsce z estymacjami dotyczącymi weekendu otwarcia, te najbliższe mogą być zaniżone. Dobrą prognozą dla „Kapitan Marvel” jest brak konkurencji ze strony innych większych produkcji. W przyszły weekend nie debiutuje żaden film, który mógłby namieszać w światowym box office na tę samą skalę, jak uczyniła to najnowsza superbohaterka Marvela.

Film „Kapitan Marvel” obejrzycie w większości polskich kin.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA