REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kapitan Marvel w ubiegły weekend szturmem podbiła kina. Film zarobił więcej, niż przewidywano

Mimo mieszanych recenzji, zarówno od krytyków, jak i widzów, „Kapitan Marvel” świetnie poradziła sobie w swój weekend otwarcia. Dotychczasowe wyniki box office sugerują, że może to być jeden z wielkich hitów MCU.

11.03.2019
9:19
box office kapitan marvel
REKLAMA
REKLAMA

Dwa pierwsze miesiące 2019 roku obyły się bez żadnego większego objawienia w box office. Na rynku panowała swego rodzaju stagnacja. Z tym jednak koniec. Pod koniec zeszłego tygodnia do kin na całym świecie wszedł najnowszy film z Marvel Cinematic Universe, „Kapitan Marvel”. Produkcja z Brie Larson w roli głównej zmiażdżyła nikłą konkurencję. Obraz przewyższył początkowe estymacje sprzedaży biletów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Wyniki box office plasują „Kapitan Marvel” na siódmej pozycji wśród filmów z MCU.

Produkcja opowiadająca o losach Carol Danvers zarobiła w Stanach Zjednoczonych 153 mln dolarów oraz prawie drugie tyle (302 mln dolarów) w pozostałych częściach świata. Łącznie daje to zawrotną sumę 455 mln dolarów tylko za pierwszy weekend. Tym samym, biorąc pod uwagę amerykański box office, „Kapitan Marvel” obecnie plasuje się na siódmym miejscu wśród pozostałych 21 filmów z uniwersum Marvela.

Opowieść osadzona głównie w Kalifornii w połowie lat 90. XX wieku pobiła o około 7 mln drugą część „Strażników Galaktyki”. Nie udało jej się pokonać takich pozycji jak trzeci „Iron Man”, wszystkie trzy części „Avengers”, zeszłoroczna „Czarna Pantera” oraz „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”.

„Kapitan Marvel” wygrywa także pierwsze starcie z heroiną DC.

REKLAMA

To jednak nie koniec dobrych informacji dla Disneya. Wygląda na to, że w starciu Carol Danvers i Wonder Woman wygra jednak bohaterka Marvela. Co wcale nie było takie oczywiste. Opowieść o najsilniejszej Amazonce na razie przewyższa „Kapitan Marvel” pod względem pozytywnych recenzji. Jednak to Brie Larson pokonała Gal Gadot w pierwszych wynikach amerykańskiego box office. I to aż o 50 mln dolarów. „Wonder Woman” w 2017 roku zarobiła w weekend otwarcia około 100 mln dolarów. Nie mając wtedy zbyt dużej konkurencji została też ochrzczona najlepiej zarabiającą produkcją z kobietą-superbohaterką w roli głównej. W ubiegły weekend „Kapitan Marvel” z łatwością jednak przebiła ustanowiony dwa lata wcześniej rekord i zgarnęła tytuł najlepiej zarabiającej wśród superbohaterek.

Jeśli chcecie przyczynić się do sukcesu „Kapitan Marvel” w box office, to film znajdziecie w większości polskich kin.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA