REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Mela Koteluk i Kwadrofonik zagrają dziś w Muzeum Powstania Warszawskiego. Gdzie obejrzeć koncert?

Dziś o godz. 21 w Muzeum Powstania Warszawskiego Mela Koteluk i zespół Kwadrofonik zagrają koncert, podczas którego zaprezentują premierowo materiał z płyty „Astronomia poety. Baczyński”. Podpowiadamy, gdzie obejrzeć widowisko.

24.07.2020
19:06
mela koteluk kwadrofonik astronomia poety mpw tvn24
REKLAMA
REKLAMA

Już dzisiaj o godz. 21:00 w Sali pod Liberatorem w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się wyjątkowy koncert promujący nowy album Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik "Astronomia poety. Baczyński", która ukazuje się tego samego dnia. Wydarzenie wpisuje się w obchody 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i  jest hołdem oddanym wybitnemu poecie czasów wojny - Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu:

Chcieliśmy, żeby ktoś odczytał współcześnie Baczyńskiego, odbrązowił go, pokazał co dziś jest w nim ciekawego

— mówi o płycie Jan Ołdakowski, dyrektor stołecznego Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jak podkreślają twórcy projektu, zależało im na pokazaniu twórczości Baczyńskiego z innej strony, niż ta „z czasów edukacji szkolnej”:

W trybie szkolnym ten kontakt jest ograniczony, a szkoda, bo Baczyński to coś więcej niż "Z głową na karabinie". Część jego twórczości dotyczy okupacji i ma wymiar apokaliptyczny, ale nas zainteresowało oblicze oniryczne, to "miękkie" człowieka

– dodaje Mela Koteluk w rozmowie z TVN24.

Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk i Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik. Organizatorem wydarzenia i wydawcą albumu „Astronomia poety. Baczyński”jest Muzeum Powstania Warszawskiego, a dystrybutorem płyty jest Warner Music Poland.

Koncert „Astronomia poety. Baczyński”: gdzie oglądać?

Jak możemy przeczytać na stronie MPW, koncert będzie transmitowany od godz. 21:00 na antenie TVN24 i na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku. Wydarzenie będzie można również śledzić za pośrednictwem aplikacji TVN24 GO i na stronie tvnwarszawa.pl. Ci z nas, którzy nie załapią się na transmisję na żywo, będą mogli nadrobić zaległości za tydzień: koncert będzie retransmitowany 1 sierpnia przez radiową Dwójkę.

REKLAMA
Koncert Meli Koteluk w MPW class="wp-image-427102"

* Zdjęcie główne: Ksawery Zamoyski/Facebook/mela.koteluk

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA