REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Hollywood chce remake'u "Memento". To nie może się dobrze skończyć

Amerykańskie kino bardzo chętnie sięga po filmy sprzed lat, które w swoim czasie odniosły sukces, i seryjnie produkuje ich prequele, sequele oraz remaki. W ostatnich latach ten trend irytująco przybrał na sile, ale dopiero teraz przekroczył granice. Są takie dzieła, których zmieniać, ulepszać czy kontynuować zwyczajnie się nie powinno. Na przykład słynne "Memento" Christophera Nolana. 

17.11.2015
13:24
Hollywood chce remake'u Memento. To nie może się dobrze skończyć
REKLAMA
REKLAMA

Cały urok tego filmu polegał przecież na jego oryginalnej, odwróconej kompozycji. To element zaskakujący i absolutnie niepowtarzalny, czego zdaje się nie rozumie studio AMBI Pictures, które zamierza stworzyć remake "Memento". AMBI Pictures zakupiło niedawno prawa do ponad 400 filmów, co między innymi daje im możliwość realizowania dowolnej ilości ich remake'ów czy sequeli - wśród nich znalazł się również słynny obraz Christophera Nolana. Studio ogłosiło już, że poszukuje scenarzysty oraz reżysera, którzy mieliby być odpowiedzialni za nową wersję tego widowiska.

memento

Brzmi niewyobrażalnie, wręcz bluźnierczo? Niestety to prawda. Cały czas tli się jeszcze nadzieja, że być może odświeżone "Memento" nigdy nie powstanie, bo nikt nie będzie zainteresowany jego realizacją, ale umówmy się - płonne to życzenie. Pytanie tylko, dlaczego ktoś wpadł na tak szalony i niewydarzony pomysł. "Memento" przecież nie jest i nie będzie blockbusterem, a jego sukces wynikał z oryginalnego pomysłu, który w remake'u już taki - siłą rzeczy - nie będzie. W dodatku film miał swoją premierę w 2000 roku, trudno zatem uznać, że się zestarzał.

REKLAMA
memento 2

"Memento" to opowieść o Leonardzie, który próbuje ustalić tożsamość mordercy swojej żony. Mężczyzna w wyniku wypadku cierpi na zanik pamięci krótkotrwałej, wszystkie fakty i wydarzenia musi więc utrwalać za pomocą notatek, zdjęć i tatuaży. Film był przepustką Nolana do wielkiej kariery w Hollywood.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA