REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Najciekawsze premiery płytowe tygodnia. Męskie Granie 2021, Dawid Podsiadło i inni

Przedstawiamy wam zestawienie ciekawych muzycznych premier ostatnich dni. Z płytowych nowości wyróżniliśmy m.in. "Męskie Granie 2021" czy pierwszy koncertowy album Dawida Podsiadły.

04.12.2021
11:00
męskie granie 2021 dawid podsiadło nowości muzyka premiery płyty
REKLAMA

Co nowego słychać na rynku muzycznym? Jedną z najbardziej wyczekiwanych w Polsce nowości płytowych jest zdecydowanie premiera albumu "Męskie Granie 2021". Poza tym Dawid Podsiadło wydał swój pierwszy koncertowy krążek, a z nowymi projektami powrócili też LP czy Volbeat. Jest nieźle!

Sprawdzamy najciekawsze premiery płytowe ostatnich dni - czego warto posłuchać?

REKLAMA

Nowości muzyczne. Najciekawsze premiery tygodnia

Męskie Granie Orkiestra 2021

Męskie Granie powróciło w popandemicznej odsłonie - artystom wreszcie udało spotkać się z publicznością na trasie koncertowej. Orkiestrę Męskiego Grania 2021 poprowadzili Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino, którzy oczarowali słuchaczy nowym hitem pt. "I Ciebie też, bardzo". Koncerty Orkiestry i zaproszonych na trasę artystów odbyły się w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Żywcu. Na scenie można było zobaczyć, poza wyżej wymienionymi, m.in. Organka, Brodkę, Krzysztofa Zalewskiego, Natalię Przybysz, Króla, Artura Rojka, Ralpha Kamińskiego, Kaśkę Sochacką, Muchy, Baasch czy Kwiat Jabłoni. Ta wyczekiwana przez miłośników Męskiego Grania płyta to kolejne znakomite, energetyczne i momentami poruszające podsumowanie tegorocznej trasy. Po raz kolejny - znakomite.

Męskie Granie 2021

Dawid Podsiadło - Leśna Muzyka (Live czyli na żywo)

Oto ona: pierwsza płyta koncertowa w karierze Dawida Podsiadły, będąca zapisem jego niesamowitej trasy! Nagrania zarejestrowano podczas "Leśnej Muzyki"; bilety wyprzedano w kilka minut, a koncerty zagrano w składzie wspieranym przez sekcję dętą. Półroczna z założenia trasa została przerwana pandemią i ostatecznie zakończyła się rok później - przez te siedemnaście miesięcy Dawid zagrał 57 koncertów i odwiedził 16 miast. Nie trzeba chyba mówić o znakomitej realizacji i poziomie artystycznym. Świetna płyta.

Volbeat - Servant Of The Mind

Volbeat powraca z ósmym studyjnym albumem - to kolejna z serii wielu, wielu płyt, które nagrano w czasie lockdownu. Płyta brzmi w sposób bardzo dla formacji charakterystyczny - miks psychobilly, punk'n'rolla czy heavy metalu wraz z elvisowym wokalem Michaela Poulsena zrodziły kolejny krążek cechujący się wszystkim tym, za co fani pokochali zespół. Talent to opowiadania ciekawych, dziwacznych historii (jak opowieść o duchach inspirowana przeprowadzką Poulsena do nowego domu) sprawia, że warstwa liryczna wydawnictwa i tym razem nie zawodzi. To stary, dobry Volbeat.

LP - Churches

REKLAMA

Wspaniała songwriterka LP - Laura Pergolizzi - wydała właśnie swoją szóstą studyjną płytę, którą nazwała swoim przyjacielem: "to przyjaciel, który przeprowadził mnie przez jeden z najtrudniejszych okresów w historii ludzkości i jednocześnie dosyć trudny okres w moim życiu. To wiele prawdziwych historii i spostrzeżeń, którymi mam okazję się z Wami podzielić". Kolejny raz fani wokalistki mogą liczyć na przejmujące teksty, potężny, ujmujący wokal i cały wachlarz emocji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA