REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Metallica uczy, jak założyć zespół i zdradza tajemnicę swoich hitów. Kurs kosztuje "tylko" 180 dolarów

Metallica nagrała dziesiątki hitowych piosenek, zarobiła miliony dolarów i jeszcze w dodatku wytrzymała w niemal niezmienionym składzie ponad 40 lat. Tajemnica kryjąca się za ich sukcesami jest już na wyciągnięcie ręki. Zespół zrobił własny kurs o tworzeniu kapeli.

29.10.2021
21:06
metallica zespół master of puppets kurs online
REKLAMA

Metallica to zespół, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Amerykańska kapela stojąca za takimi pomnikami heavy metalu jak "Ride the Lightning" czy "Master of Puppets" cieszy się sławą przekraczającą granice krajów i kontynentów. Dzisiaj jest zaś równie uwielbiana przez niektórych, co znienawidzona przez innych. Bez względu na naszą ocenę dorobku Metalliki w ostatniej dekadzie nie można im odmówić jednego. Mają za sobą olbrzymie doświadczenie, a teraz chcą się nim podzielić ze światem.

W jaki sposób? To proste. Jak podaje portal Variety, Metallica w pełnym składzie (James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett i Robert Trullijo) weszła właśnie w skład firmy znanej jako MasterClass. Należy do niej usługa VOD o tym samym tytule, która pozwala na czerpanie wiedzy od największych mistrzów danej dziedziny i najpopularniejszych światowych celebrytów. Swój kurs podzielony na 15 osobnych lekcji i trwający łącznie 2 godziny i 45 minut przygotowała także Metallica. Metalowa kapela zdradza w nim kulisy powstawania swoich największych hitów takich jak Enter Sandman czy Master of Puppets, ale przede wszystkim przekaże początkującym muzykom wskazówki, jak stworzyć trwały zespół.

REKLAMA

Metallica naucza o pisaniu tekstów, nagrywaniu muzyki, ruszaniu w trasę i budowaniu zespołu.

Utrzymaliśmy łączącą nas więź przez ponad 40 lat, bo przez ten czas dowiedzieliśmy się więcej o sobie nawzajem i sobie samych. W naszej klasie uczymy uczestników MasterClass nie tylko o tym, jak pisać piosenki i gdzie szukać inspiracji dla swojej muzyki. To również kurs poświęcony temu, w jaki sposób nasze wspólne doświadczenia wzmocniły nasz proces kreatywny

- zaznaczył James Hetfield w komentarzu przesłanym do mediów.
REKLAMA

Domorośli muzycy marzący o wielkiej karierze dzięki radom członków Metalliki mają tylko jeden problem. MasterClass nie pozwala na zapisanie się na pojedynczy kurs. Chęć skorzystania z mądrości jednego z największych zespołów w historii rocka i metalu pociągnie więc za sobą konieczność opłaty rocznej subskrypcji na wszystkie lekcje dostępne na platformie. Koszt takiej decyzji to 180 dolarów, czyli w przyjętym przez stronę przełożeniu 70 zł miesięcznie. Kurs grupy Metallica jest już dostępny na MasterClass.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA