REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival w tym roku w formie zdalnej. Powód? Oczywiście COVID-19

„Po wielu rozmowach i analizach, w trosce o zdrowie naszych widzów, podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu tegorocznych edycji MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival na naszą platformę online” — poinformowali organizatorzy obu filmowych imprez. W kinowych salach odbędzie się jedynie kilka pokazów.

14.10.2020
16:30
mff nowe horyzonty american film festival platforma online pandemia covid 19 koronawirus
REKLAMA
REKLAMA

W związku z rosnącą z dnia na dzień liczbą zakażeń koronawirusem, organizatorzy imprez MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival podjęli decyzję o wyjątkowej, zdalnej formule tegorocznych edycji. Jak będzie zatem przebiegać listopadowe święto kina?

Kilka „symbolicznych” pokazów w kinie — reszta na platformie online

Jak poinformowali organizatorzy, w salach kinowych odbędzie się zaledwie kilka projekcji, a zdecydowana większość tytułów zostanie zaprezentowana online:

W ostatnich tygodniach sytuacja epidemiologiczna stała się bardzo poważna. Dlatego, po wielu rozmowach i analizach, w trosce o zdrowie naszych widzów, podjęliśmy trudną decyzję o przeniesieniu tegorocznych edycji MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival na naszą platformę online.

— czytamy w oficjalnym komunikacie.

Oznacza to, że w dniach 5-15 listopada będą Państwo mogli obejrzeć w tej formie ponad 170 nowych filmów (w tym ponad 130 pełnometrażowych) z programu obu festiwali. W salach kinowych odbędzie się jedynie kilka symbolicznych pokazów, zorganizowanych zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

— dodają organizatorzy.

Jak to będzie wyglądać w praktyce?

„Przygotowywaliśmy się na każdy scenariusz. Budowę naszej platformy video rozpoczęliśmy kilka miesięcy temu” — poinformowali organizatorzy obu imprez. Jak będzie to wyglądało więc w praktyce? I co z tymi, którzy już zakupili karnety na festiwale?

Osoby, które zakupiły karnety bądź akredytacje, mają możliwość obejrzenia 50 filmów na naszej platformie. Oczywiście będzie można również przełożyć karnet na następny rok bądź go zwrócić.

— czytamy w komunikacie podpisanym przez Romana Gutka, głównego organizatora MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival.

Wszyscy wahający się co do tego, czy wziąć udział w zdalnej formie imprez, czy zwrócić karnety, mają czas na podjęcie decyzji do 21 października. Dzień wcześniej, o godz. 12:00, ogłoszony zostanie program festiwalu, co powinno ułatwić wybór. Sprzedaż biletów i dostępów na platformę rozpocznie się 27 października o godz. 12.00.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA