REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Dzieje się

Michał Kempa rezygnuje. "Czy miałem talent do Mam talent? Szczerze wątpię"

Michał Kempa nie będzie już współprowadzącym "Mam Talent". Komik i stand-uper o rezygnacji z programu opowiedział w najnowszym wywiadzie, natomiast w instagramowym wpisie podziękował ekipie za współpracę i zdradził m.in. że nie czuł, jakoby był odpowiednią osobą do prowadzenia rozrywkowego, komercyjnego programu.

11.01.2023
12:38
Michał Kempa
REKLAMA

"Mam talent" to program, który gości na antenie TVN od lat. Początkowo gospodarzami show byli Marin Prokop i Szymon Hołownia. Pod koniec listopada 2019 roku Hołownia zrezygnował z prowadzenia "Mam talent" po 12 latach, oddając się karierze politycznej. Wtedy jego miejsce zajął Michał Kempa, dziennikarz, komik i stand-uper, który razem z Marcinem Prokopem prowadził ostatnie edycje.

REKLAMA

Michał Kempa rezygnuje z prowadzenia "Mam talent".

W podcaście serwisu Na Temat Kempa zdradził, że rezygnuje ze współprowadzenia talent show, gdyż nie do końca czuje się tam sobą. I choć na pieniądze w "Mam talent" narzekać nie może, nie chce robić czegoś, w czym nie czuje się komfortowo.

Chcę odrzucić te rzeczy, które służą wypełnianiu mojego portfela i niespecjalnie wnoszą coś do mojego życia. Takie, w których nie gram na siebie, tylko na jakiś program, instytucję czy telewizję. Chcę pójść w kierunku niezależności, robienia dobrze sobie, a nie innym dookoła. Zamierzam wyczyścić głowę [...] Wybieram wolność! - powiedział Micha Kempa w rozmowie z Kasią Gargol. Podkreślił, że nie do końca mógł być sobą na planie "Mam talent" i za bardzo musiał się do pewnych rzeczy naginać.

Również na Instagramie Michała Kempy pojawił się wpis, w którym wyjaśnił powody swojej decyzji.

Czy miałem talent do „Mam Talent”? Szczerze wątpię. At least I tried. Czy mam talent do innych rzeczy? Nie za dużo. Ale mam predyspozycje. To, to tak. Delikatne, ale jednak. Predyspozycje mam. Do kręcenia głupich wywiadów z gwiazdami. Do udawania „wnuka koleżanki Twojej babci” w „Szkle Kontaktowym”. Do robienia śmiesznych storiesów z podróży pociągiem (małe, a cieszy). Do pisania ckliwych postów na instagramie - o jak bardzo mam! I - ośmielę się - do popowej literatury faktu też jakiś ułamek predyspozycji mam. Co więcej. Zamierzam te predyspozycje wykorzystywać. Często i gęsto. A na pewno częściej i gęściej niż dotychczas. Jeszcze będziecie mieli dość. Zatem. Jestem rocznik 88, jestem w miarę dobrego zdrowia i mam predyspozycje. Rokuję. Starczy. A Talent Show niech prowadzą Ci, co się na tym znają. To już se tam Marcin niech wybierze - brzmi fragment wpisu Michała Kempy na Instagramie.

Dziennikarz stwierdził, że "Mam talent" był super przygodą i doświadczeniem w jego życiu. Podziękował też całej ekipie za współpracę.

Michał Kempa
REKLAMA

Michał Kempa. Kim jest były współprowadzący "Mam talent"?

Michał Kempa to komik, stand-uper, dziennikarz i prezenter telewizyjny. W 2012 roku skończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim, lecz nigdy nie pracował w swoim zawodzie. Kempa jest też absolwentem iO Theater w Chicago oraz nowojorskiego Manhattan Comedy School. Karierę komika rozpoczął w 2010 roku, od zwycięstwa w programie "Stand up. Zabij mnie śmiechem”, emitowanego na antenie Polsatu. Zwyciężył m.in. na Przeglądzie Kabaretów Amatorskich w 2012 roku. Pracował też w mediach, min. stacji Rock Radio TVP oraz TVN. Od kilku lat Michał Kempa pojawia się na antenie TVN 24 w "Szkle kontaktowym" jako komentator lub czasem prowadzący. Niedawno wydał też książkę "Ostatni rok lekkiego życia".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA