REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kontynuacja Dziewczyny z tatuażem z datą premiery. Rooney Mara i Daniel Craig nie wrócą w sequelu

The Girl in the Spider's Web będące kontynuacją Dziewczyny z tatuażem trafi do kin w 2018 roku. Zapowiada się na to, że będzie to jednocześnie reboot serii, w którym nie wezmą udziału ani Daniel Craig, ani Rooney Mara. Wiemy też, kto zastąpi Davida Finchera na stołku reżysera.

13.03.2017
20:47
millenium stieg larsson
REKLAMA
REKLAMA

Po pośmiertnym sukcesie pisarza Stiega Larssona tylko kwestią czasu było, aż Hollywood zajmie się trylogią Millenium. Chociaż kilka lat wcześniej powstała szwedzka wersja przygód Mikaela Blomkvista i Lisbeth Salander, w której główne role zagrali Michael Nyqvist i Noomi Rapace, to Sony zdecydowało się wydać własną anglojęzyczną adaptację.

Film trafił na ekrany kin w 2011 roku, ale po sequelach słuch zaginął.

Na trylogię Millenium składają się książki Stiega Larssona o tytyłach Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet, Dziewczyna, która igrała z ogniem oraz Zamek z piasku, który runął. Sony zdecydowało się zekranizować pierwszą z nich pod tytułem Dziewczyna z tatuażem (The Girl with the Dragon Tattoo).

W filmie z 2011 roku główne role zagrali Daniel Craig i Rooney Mara, a reżyserią zajął się David Fincher. Można byłoby się spodziewać, że mając takie nazwiska przypisane do produkcji następne części książkowej trylogii będą ekranizowane taśmowo w kolejnych latach, ale tak się nie stało.

To o tyle dziwne, że The Girl with the Dragon Tatoo nie okazało się finansową klapą i zebrało dobre recenzje. Film zarobił solidne 232 mln dol. w ramach box office, a Rooney Mara za udział w tej produkcji dostała nominację do Oscara. Sony nie poszło jednak za ciosem.

millenium lisbeth salander class="wp-image-81426"

Sony wraca do tematu Millenium dopiero teraz, ale na kolejny rozdział przygód Lisbeth Salander poczekamy jeszcze rok.

Sequel Dziewczyny z tatuażem ma trafić na ekran kin w 2018 roku, a reżyserem zostanie Fede Alvarez, który nakręcił wcześniej kasowe Don’t Breathe. Fincher pozostanie przy projekcie jako producent. Scenariusz pisali Steven Knight i Jay Basu, a Alvarez im pomagał.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Rooney Marę w roli Lisbeth Salander, ale Sony właśnie "poszukuje odpowiedniej osoby na całym świecie". Nowy aktor wcieli się też w Mikaela Blomkvista. W dodatku kolejna część hollywoodzkiej wersji Millenium najwyraźniej nie będzie adaptacją drugiej części cyklu, a czwartej.

Film ma nosić tytuł The Girl in the Spider's Web, czyli taki sam jak książka napisana przez Davida Lagercrantza.

REKLAMA

To jemu powierzono zadanie opisania dalszych losów pary głównych bohaterów po śmierci Stiega Larssona. Książkę The Girl in the Spider's Web w Polsce wydano pod niewiele mówiącym tytule Co nas nie zabije.

Zdjęcia do filmowej wersji The Girl in the Spider's Web mają ruszyć we wrześniu. Premiera przewidziana jest na 5 października 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA