REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ze Stranger Things do rodziny Holmesów. Millie Bobby Brown zagra siostrę Sherlocka

Wygląda na to, że czeka nas seria filmów o Enoli Holmes, młodszej siostrze Sherlocka. W roli młodej detektyw zobaczymy aktorkę znaną z produkcji sci-fi Netfliksa.

10.01.2018
9:52
Millie Bobby Brown - Enola Holmes
REKLAMA
REKLAMA

Tym razem nie będzie Demogorgona, ale na pewno nie zabraknie intrygujących tajemnic. Millie Bobby Brown podpisała umowę z wytwórnią Legendary Entertainment, dzięki której zagra rolę siostry Sherlocka i Mycrofta Holmesów. Co więcej, niespełna 14-letnia aktorka również wyprodukuje obraz pod swoim szyldem – PCMA Productions.

Enola Holmes to młodsza o 20 lat siostra najsłynniejszego detektywa wszech czasów.

Jej postać występuje w uniwersum stworzonym przez Arthura Conan Doyle’a, jednak sama bohaterka pojawiła się w literaturze dopiero w XXI wieku. Zadebiutowała w 2006 roku w powieści dla młodzieży The Case of the Missing Marquess autorstwa Nancy Springer. Młoda detektyw rozwiązywała także zagadki w pięciu kolejnych tomach serii The Enola Holmes Mysteries. Legendary planuje uruchomić całą franczyzę filmów o przygodach postaci.

Enola została opuszczona przez matkę w dniu swoich czternastych urodzin. Początkowo załamana dziewczyna odkrywa powód jej odejścia, a także dowiaduje się o ukrytych pieniądzach, dzięki którym dołączy do mamy. Jednak starsi bracia mają inne plany; chcą umieścić siostrę w szkole z internatem, gdzie nabędzie wszystkie cechy damy epoki wiktoriańskiej. Enola nie chce takiego życia, więc decyduje się na ucieczkę. Odtąd rozwiązuje kryminalne zagadki na ulicach Londynu, nieustannie chowając się przed Sherlockiem i Mycroftem.

Millie Bobby Brown class="wp-image-123451"

Millie Bobby Brown będzie pierwszą aktorką, która wcieli się w postać.

REKLAMA

Do tej pory mieliśmy wiele okazji do oglądania na ekranach jej rodzeństwa. Prym zawsze wiódł Sherlock, bohater kilku serii filmowych i seriali, któremu okazyjnie towarzyszył starszy brat. W ostatnich latach w postać detektywa wcielali się Ian McKellen (Pan Holmes), Benedict Cumberbatch w produkcji BBC oraz Robert Downey Jr. (seria filmów o Sherlocku Holmesie). W tym roku swoją premierę ma film komediowy Holmes and Watson, których zagrają odpowiednio Will Ferrell i John C. Reilly.

The Enola Holmes Mysteries to nie jedyna kolaboracja Brown z Legendary Entertainment. Aktorka wystąpi również u boku Kyle’a Chandlera i Very Farmigi w filmie Godzilla: King of the Monsters. Obraz trafi do kin w marcu 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA