REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Wiemy, o czym opowie 2. sezon serialu MINDHUNTER

Zaledwie kilka dni temu serial MINDHUNTER pojawił się w serwisie Netflix, a twórcy już teraz opowiadają o fabule kolejnego sezonu. Będzie brutalnie. 

17.10.2017
15:00
mindhunter
REKLAMA
REKLAMA

MINDHUNTER opowiada o początkach psychologii kryminalnej. Jego fabuła jest osadzona w latach 70 i koncertuje się na agentach FBI, którzy starają się poznać to, jak działa umysł seryjnego mordercy.

Premiera pierwszego sezonu MINDHUNTERA miała miejsce 13 października, ale twórcy już zapowiadają, czego będzie dotyczyła kolejna seria.

Jason Hill - kompozytor, który tworzył muzykę do serialu - opowiadał o ścieżce dźwiękowej i pracy nad nią, ale przy okazji zdradził, czego będzie dotyczyła fabuła kolejnego sezonu MINDHUNTERA.

W przyszłym roku będziemy zajmować się morderstwami dzieci w Atlancie, więc będziemy mieli znacznie więcej afroamerykańskiej muzyki. Będzie ona ewoluowała. Muzyka ma wspierać to, co dzieje się w serialu, a on radykalnie zmieni się pomiędzy sezonami - mówił Hill.

Prawdopodobnie chodzi o morderstwa, które zdarzyły się w 1979 roku.

Ta dramatyczna historia zaczęła się od tego, że w okolicznym lesie znaleziono zwłoki dwóch czarnoskórych chłopców. Początkowo uznano, że śmierć nastolatków to wynik porachunków narkotykowych gangów. Niestety, później okazało się, że to dopiero początek fali morderstw i zaginięć.

Wszystkie zabite osoby były czarnoskóre, a część z nich znała się z osiedla czy ze szkoły, co sugerowało, że zabójca może być powiązany z ofiarami. Po kilku latach udało się złapać mordercę, ale zebrane dowody do dzisiaj budzą wątpliwości. Śledztwo zostało znowu otwarte w 2005 roku. Skorzystano z analizy DNA, ale nie udało się jednoznacznie potwierdzić, że włos znaleziony na ciele jednej z ofiar należał do psa skazanego - co przed laty było jednym z dowodów.

W pierwszym sezonie serialu Netfliksa pojawiają się m. in. Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv, Cotter Smith, Cameron Britton. Serial wyprodukowali David Fincher, Joshua Donen, Charlize Theron oraz Cean Chaffi. Ten pierwszy odpowiada również za reżyserię serii.

REKLAMA

Serial można oglądać w serwisie Netflix. Kilka dni temu na sklepowych półkach pojawiła książka Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI.

W 2000 roku powstał film o tych dramatycznych wydarzeniach. Obraz Tajemnicze morderstwa (Who Killed Atlanta's Children?) został nakręcony przez Charlesa Roberta Carnera.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA