REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

To była czysta formalność. David Fincher nakręci 2. sezon Mindhuntera

Tegoroczny hit Netfliksa nakręcony przez Davida Finchera doczeka się kontynuacji. O jej powstaniu mówiło się już od kilku tygodni, ale dopiero teraz twórcy oficjalnie zamówili 2. sezon serialu Mindhunter.

30.11.2017
19:08
Mindhunter
REKLAMA
REKLAMA

David Fincher jest kolejnym światowej klasy twórcą, którego Netflix zatrudnił do pracy nad serialem. Mindhunter w jego wykonaniu okazał się fenomenalną produkcją, którą wysoko oceniają zarówno widzowie, jak i krytycy. Nic dziwnego, że po udostępnieniu pierwszej serii oczekiwano kontynuacji.

Mindhunter 2 - nareszcie oficjalnie.

Łowca umysłów jest fabularyzowaną opowieścią o pracy agentów FBI pod koniec lat 70. ubiegłego wieku. W produkcji wystąpili Jonathan Groff jako Holden Ford oraz Holt McCallany jako Bill Tench. Aktorzy wcielili się w agentów FBI, którzy postanowili opracować nową metodę ścigania seryjnych morderców.

Pierwsze 10. odcinków serialu Mindhunter debiutowało 13 października. Netflix, jak to ma w zwyczaju, udostępnił cały sezon w tym samym momencie. Netflix już wcześniej dawał do zrozumienia, że 2. seria Mindhunter powstanie, ale do tej pory nie było stuprocentowej pewności.

Dopiero teraz podpisano umowę na realizację kontynuacji Mindhuntera.

David Fincher, który jest ojcem sukcesu pierwszego sezonu Łowcy umysłów, ponownie będzie maczał palce w produkcji Netfliksa. Możliwe, że powrócą też pierwszoplanowi aktorzy z pierwszego sezonu, ale Mindhunter 2 zmieni miejsce akcji.

W kolejnej serii twórcy chcą się skupić na sprawie morderstw 28 czarnoskórych dzieci i nastolatków w Atlancie w latach 1979–1981. Zarys fabularny nowej serii zdradził już w październiku, na kilka dni po premierze serialu, kompozytor Jason Hill.

Morderstwa w Atlancie interesowały już wcześniej filmowców.

REKLAMA

Mindhunter nie będzie pierwszą aktorską produkcją mierzącą się z tragedią, która była udziałem mieszkańców Atlanty przed kilkoma dekadami. Już w 2000 roku o tej sprawie opowiadał obraz Tajemnicze morderstwa (ang. Who Killed Atlanta’s Children?), który nakręcił Charles Robert Carner.

Nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery 2. sezonu Mindhunter, ale można ostrożnie założyć, że zamówiona przez Netfliksa kontynuacja serialu Mindhunter pojawi się już w przyszłym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA