REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Polka została Miss World 2021. Kim jest Karolina Bielawska, najpiękniejsza kobieta świata?

Karolina Bielawska została wybrana Miss World 2021. 22-latka z Łodzi zdobyła koronę "najpiękniejszej kobiety na świecie" jako pierwsza Polka od czasów zwycięstwa Anety Kręglickiej w 1989. Kim jest Bielawska?

17.03.2022
9:49
miss world 2021 karolina bielawska kim jest
REKLAMA

Miss World to najstarszy międzynarodowy konkurs piękności (utworzono go w 1951 roku w Wielkiej Brytanii), w którym udział biorą reprezentantki ponad 100 krajów - jest to absolutnie największa liczba kandydatek spośród wszystkich międzynarodowych konkursów. Jakkolwiek wybór "najpiękniejszej kobiety świata" w 2022 roku może budzić nieco kontrowersji, nie da się ukryć, że Miss World pozostaje popularną i prestiżową konkurencją.

REKLAMA

Miss World 2021: Karolina Bielawska

Karolina Bielawska: Miss World 2021

Za nami 70. finał konkursu. Teraz, po raz pierwszy od 1989 roku, Miss World została Polka. Jest to Karolina Bielawska z Łodzi.

Pierwotnie konkurs miał rozstrzygnąć się w nocy z 16 na 17 grudnia, ale ostatecznie finał przełożono po konsultacji z wirusologami i Departamentem Zdrowia Portoryko. Właśnie do tego kraju organizatorzy zaprosili kandydatki; galę zorganizowano ostatniej nocy.

Bielawska pokonała w finale Shree Saini ze Stanów Zjednoczonych (I wicemiss) oraz Olivię Yace z Wybrzeża Kości Słoniowej (II wicemiss). W przeszłości Polka tylko raz wygrała ten konkurs - była to Aneta Kręglicka w 1989 roku. Inne sukcesy odniosły Ewa Wachowicz, czyli Miss Polonia 1992 (4. miejsce) i Katarzyna Borowicz, Miss Polonia 2004 (4. miejsce oraz tytuł Queen of Europe).

Karolina Bielawska - kim jest?

Karolina Bielawska urodziła się w Łodzi w 1999 roku. W 2019 zdobyła tytuł Miss Polonia. Twierdzi, że lubi poznawać nowe kultury, a podróże są jej największą pasją (do tej pory zwiedziłą trzydzieści krajów). Obecnie studiuje Master of Business Studies na International Faculty of Engineering (IFE) Politechniki Łódzkiej (napisała pracę licencjacką pt. "The image of Miss Polonia brand"), udziela się też charytatywnie (jest ambasadorką, wolontariuszką i inicjatorką wielu akcji takich jak Korona z Głowy, Zupa na Pietrynie czy Dotykam = Wygrywam).

Jest też laureatką nagrody dla najlepszego absolwenta Wydziału Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej w roku akademickim 2020/2021.W czasie miesięcznego pobytu w Portoryku w grudniu dostała się do TOP 13 minikonkursu o nazwie "Top Model", gdzie znalazło się aż 100 finalistek.

W związku z pandemią i odwołanym konkursem Miss World w 2020 roku, na swój start w wyborach najpiękniejszej kobiety świata musiała czekać rok dłużej - najwyraźniej było warto.

REKLAMA
Karolina Bielawska: Miss WorldREKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA