REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Czy wizja świata z Altered Carbon może stać się prawdą? Poznaj historię nieśmiertelności

Już jutro do Netfliksa trafi serial Modyfikowany węgiel. Tymczasem w sieci pojawiło się nagranie, na którym naukowcy i gwiazdy show-biznesu omawiają kwestie śmierci i jej wyeliminowania.

01.02.2018
8:47
altered carbon netflix modyfikowany wegiel serial data premiery trailer 4
REKLAMA
REKLAMA

Modyfikowany węgiel oparty jest na książce Richarda Morgana o tym samym tytule. Przedstawia ona wizję przyszłości, w której ludzie mogą przedłużać życie praktycznie w nieskończoność. Jest to możliwe dzięki wszczepieniu pomiędzy kręgi szyjne stosu korowego. To urządzenie przechowuje świadomość człowieka niezależnie od jego ciała, czyli powłoki, które po zużyciu można zamienić na nowy organizm.

W ten sposób śmierć nie jest już problemem dla ludzkości.

Całość może się wydawać czystym science-fiction. Jednak zalążki takiej technologii można spotkać już dziś. Kwestia została poruszona w materiale Historia nieśmiertelności, opublikowanym w sieci przez platformę Netflix.

Na nagraniu grupa artystów i naukowców zastanawia się nad śmiertelnością i samym zjawiskiem przemijania. Richard Morgan zwraca uwagę, że świadomość końca nie towarzyszy człowiekowi od urodzenia, a gdy już zda sobie z tego sprawę, nie skupia na tym swoich myśli. Z kolei producent muzyczny Steve Aoki uważa śmierć za chorobę, którą prawdopodobnie da się wyleczyć. W podobnym tonie wypowiada się youtuber Jesse Wellens. Dla niego kusząca wydaje się możliwość kontaktu ze zmarłą osobą, której osobowość zapisano na zewnętrznym dysku.

To właśnie zobaczymy w serialu Modyfikowany węgiel.

REKLAMA

Według autora książki taka rzeczywistość jest bliższa, niż nam się wydaje. Morgan ostrzega przed konsekwencjami i społecznym lękiem, jednak zaznacza, że towarzyszą one wszystkim poważnym zmianom. Jedną z nich jest przytoczony w wideo przykład zapłodnienia in vitro. Ten zabieg jeszcze kilkanaście lat temu wydawał się nierealny. Dziś jest już szerzej dostępny, chociaż nadal budzi wątpliwości moralne wśród ludzi.

Dokładniejszą wizję stosów korowych i wyeliminowania śmierci poznamy już w piątek, 2 lutego. Wtedy do biblioteki Netfliksa trafi wszystkie dziesięć odcinków serialu Altered Carbon.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA