REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

"Mom" - piękna animacja o roli kobiety i przemijaniu

Co prawda Dzień Matki przypada dopiero za około 2 tygodnie, bo 26 maja, ale ta animacja jest tak wspaniała i wzruszająca, że obejrzeć można ją bez okazji, bo kobietą i matką jest się na co dzień. Koreański twórca, Wooksang Chang, swoim filmem - jak sam pisze - chciał opowiedzieć historię o kobiecie, która jest dzieckiem, córką, panienką, żoną i mamą. 

13.05.2015
15:12
"Mom" - piękna animacja o roli kobiety i przemijaniu
REKLAMA
REKLAMA

Na swoim profilu na Vimeo pod animacją "Mom" Wooksang Chang napisał, że kiedy w Korei kobieta wychodzi za mąż oznacza to, że opuszcza swój dom rodzinny i przenosi się do męża. Historia życia kobiet z jednej rodziny ma pokazać cykl jaki trwa nieprzerwanie. Opowieść o kobiecie, która z dziecka staje się obiektem westchnień mężczyzn, a potem żoną i matką to historia o przemijaniu. To także opowieść o relacjach pomiędzy kobietami, między matką i córką, które potrafią boleśnie zmienić się z biegiem lat.

REKLAMA

"Mom" to pięknie zrealizowana animacja krótkometrażowa. Urzeka prostotą, obrazem. Jest melancholijna, emocjonalna. Pokazuje prawdę o każdej kobiecie, która w swoim życiu musi podołać wielu rolom.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA