REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jared Leto jako Morbius. Aktor unosi się nad ziemią na nowych materiałach z planu

Był psychopatycznym Jokerem, teraz będzie nie mniej złowieszczym wampirem Morbiusem, jednym z antagonistów Spider-Mana. Ruszyły już prace nad nowym filmem z Jaredem Leto, a w sieci pojawiło się wideo ukazujące unoszącego się w powietrzu aktora.

29.03.2019
9:46
morbius jared leto sony wideo z planu
REKLAMA
REKLAMA

Studio Sony buduje swoje mini-uniwersum. Zaczęło się od „Venoma” z zeszłego roku, a teraz powstaje film o doktorze Michaelu Morbiusie. Cierpiał on na bardzo rzadką chorobę krwi. Próbując się z niej wyleczyć, zmienił się w wampira. W monstrum wcieli się Jared Leto, którego dorobek pokazuje, że jeżeli rola wymaga tony charakteryzacji i spektakularnej metamorfozy, to można liczyć na jego obecność na planie.

W sieci pojawiło się wideo przedstawiające zawieszonego nad ziemią Jareda Leto.

Aktor ubrany jest w pomarańczowy więzienny uniform. Rzecz zaś dzieje się na ulicach Nowego Jorku (choć same zdjęcia powstają w Manchesterze), gdzie umiejscowiono akcję filmu:

Niestety trudno cokolwiek więcej wywnioskować po udostępnionych materiałach. Wiemy za to, kto będzie wrogiem tytułowego wampira, bo podobnie jak w „Venomie”, wcale nie będzie on zły do szpiku kości.

Morbius stawi czoła niejakiemu Loxiasowi Crownowi. To postać, której nie było w komiksach – najprawdopodobniej wciela się w nią Matt Smith (angaż aktora został potwierdzony, ale nie wyjawiono jego roli). On także cierpi na tę samą chorobę i przyjmuje to samo serum co Morbius. Obraz pokaże, jak postać grana przez Leto próbuje powstrzymać krwiożerczego przyjaciela, równocześnie walcząc z własnym głodem krwi.

Reżyserem filmu jest Daniel Espinosa.

Twórca takich dzieł, jak „Life” czy „System” kręci na podstawie scenariusza przygotowanego przez Burka Sharplessa i Matta Sazama, którzy mają na koncie tekst do netfliksowych „Zagubionych w kosmosie”. Oprócz wyżej wymienionych w obsadzie znaleźli się także Jared Harris, Tyrese Gibson czy też Adria Arjona.

REKLAMA

Nie ma pewności, jakie są kolejne plany studia Sony na filmy o antybohaterach znanych z komiksów o Spider-Manie. Nie wyklucza się jednak, że na ekran wkroczy Cletus Kasady, znany szerzej jako Carnage.

„Morbius: The Living Vampire” ma już potwierdzoną datę premiery. Film wejdzie do kin 31 lipca 2020 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA