REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wampir Morbius bohaterem spin-offu Spider-Mana. Główną postać zagra Jared Leto

Trend na adaptacje przygód komiksowych antybohaterów nie ustaje. Własny film dostanie kolejna postać, która zaczynała jako antagonista w serii o Spider-Manie. Tym razem na kinowe ekrany trafi wampir Morbius.

28.06.2018
9:30
Jared Leto Morbius film
REKLAMA
REKLAMA

Fani Spider-Mana nie mogą narzekać na brak filmów opartych o komiksy z Człowiekiem Pająkiem. Jeszcze w tym roku zobaczymy dwie produkcje z bohaterami z wykreowanych przez Marvela uniwersów. 5 października do kin trafi Venom z Tomem Hardym, a w grudniu swoją premierę będzie mieć animacja Spider-Man Uniwersum. Z kolei w lipcu 2019 roku na ekrany trafi Spider-Man: Far Form Home, czyli sequel produkcji MCU. To jednak jeszcze nie wszystko. Sony Pictures przygotowuje spin-off o kolejnym wrogu Człowieka Pająka.

Własny film ma dostać także Morbius.

Michael Morbius był niezwykle zdolnym biochemikiem i lekarzem, uhonorowanym nawet Nagrodą Nobla. Własną wiedzę starał się wykorzystać do wyleczenia swojego zaburzenia krwi, jednak zaplanowany eksperyment skończył się tragicznie. Morbius stał się pragnącym ludzkiej krwi wampirem. Potrafi nie tylko wysysać energię swoich ofiar, ale także niezwykle szybko regenerować się np. po ranach postrzałowych. Choć jest w stanie poruszać się za dnia, to może używać swoich mocy wyłącznie w mroku. Nie lęka się jednak tradycyjnych sposobów walk z krwiopijcami, takimi jak czosnek czy srebro.

Postać, stworzona przez Roya Thomasa i Gila Kane’a, zadebiutowała w 1971 roku w zeszycie The Amazing Spider-Man #101. Początkowo Morbius był wrogiem Człowieka Pająka, lecz wkrótce powstała seria poświęcona samemu wampirowi. Obecnie jest on uznawany za brutalnego antybohatera, pragnącego przywrócić swe ciało do dawnej formy.

Morbius film class="wp-image-176719"

W filmie o komiksowym wampirze główną rolę zagra Jared Leto.

REKLAMA

Tym samym aktor będzie mógł pochwalić się wcieleniem w główną postać zarówno w filmie na podstawie komiksów Marvela, jak i DC. Lider 30 Seconds to Mars wystąpił bowiem jako Joker w Legionie samobójców, a kilka tygodni temu pojawiła się informacja, że Książę Zbrodni dostanie własną produkcję. Z kolei reżyserią Morbiusa ma zająć się Daniel Espinosa (Safe House), a scenariusz przygotuje duet Burk Sharpless/Matt Sazama, odpowiedzialny m.in. za Zagubionych w kosmosie.

Choć projekt traktuje się jako spin-off Spider-Mana, to nie wiadomo, czy Człowiek Pająk zostanie choćby wspomniany w scenariuszu. Prace nad filmem mają ruszyć jeszcze w tym roku. Jest więc szansa, że dzieło trafi do kin w 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA