REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Fani miażdżą Morgana Freemana po występie w Katarze. "Smutne, że się sprzedał"

Morgan Freeman znalazł się w ogromnym ogniu krytyki internautów po tym, gdy zdecydował się wygłosić przemowę podczas otwarcia Mundialu w Katarze. Występ legendarnego aktora został zmiażdżony przez internautów. Ci wprost zarzucili mu, że sprzedał się za ogromne pieniądze. Patrząc na to, jak wiele kontrowersje budzą piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze, przemowa 85-letniego aktora z pewnością nie przysporzy mu fanów.

21.11.2022
12:42
Morgan Freeman
REKLAMA

Morgan Freeman zdecydował się otworzyć Mundial w Katarze swoim przemówieniem. Podczas uroczystej inauguracji piłkarskich mistrzostw świata aktor na stadionie Al Bayt mówił o tym, jak bardzo podzielony jest dzisiaj świat i jak ważne jest to, aby wspierać się wzajemnie. Gromadzimy się tu jako jedno plemię, a Ziemia jest naszym wspólnym namiotem - tak brzmiał fragment przemówienia aktora.

REKLAMA

Morgan Freeman w ogniu krytyki. Internauci miażdżą jego występ w Katarze.

Z pewnością ten występ nie przysporzy mu fanów. Ci nie kryli rozczarowania obecnością Freemana, a w sieci dali upust swoich emocji. Ludzie mają świadomość tego, co dzieje się w Katarze, m.in. dyskryminacja osób LGBT+, skandaliczne warunki pracy przy Mundiali, łamanie praw człowieka oraz łapówki. Mówi się przecież, że to właśnie nim przyznano państwu prawo do organizacji turnieju.

Twitter i Instagram zalała fala krytycznych komentarzy w stronę Morgana Freemana. Fakt, że nawet Morgan Freeman sprzedał się Katarowi mnie naprawdę zasmuca, Morgan Freeman kosztował pewnie fortunę, tylko dlaczego znakomity aktor promuje pustynny feudalizm, naznaczony śmiercią wielu najemnych pracowników?, Głosisz o prawach człowieka, ale wydaje się, że popierasz Katarczyków. Co za wstyd i hańba, za ile cię kupili, Panie Freeman, nie masz pan dość pieniędzy, To haniebne, jestem naprawdę przerażony, Dlaczego? Byłeś postrzegany jako wzór dla naśladowania. Pamiętaj, że ludzie ginęli przy organizacji Mundialu - grzmią internauci.

To tylko niektóre krytyczne komentarze spośród wielu. I trudno się dziwić ludziom, wszak Morgan Freeman jest jednym z najlepiej opłacanych aktorów. Na przestrzeni lat zagrał w niezliczonej ilości filmów, które dały mu przecież nie tylko ogromną popularność, ale też solidny zastrzyk gotówki. Udział w katarskim Mundialu może więc odbić mu się czkawką i niewykluczone, że przełoży się na inne zawodowe projekty. Nie dziwi więc krytyka fanów, którzy raz po raz pytają, po co to zrobił. Bo na brak pieniędzy aktor narzekać nie może.

Morgan Freeman na Mundialu w Katarze
REKLAMA

Lista zarzutów do organizatorów Mundialu bardzo długa. Podczas budowy stadionów zginęło 6, 5 tysiąca osób

Warto dodać, że lista zarzutów do organizatorów Mundialu w Katarze jest naprawdę ogromna. Katar to arabski kraj bez piłkarskich tradycji. Podczas budowy aż siedmiu stadionów zginęło przynajmniej 6, 5 tysiąca osób, którzy pracując w ogromnym upale, nie mieli odpowiednich warunków do pracy. Katar jest krajem, w którym regularnie łamane są prawa człowieka, a za bycie gejem grozi trzy lata więzienia. Z kolei kobiety nie mogą wyjść za mąż bez zgody męskiego opiekuna. W tle pojawiają się podejrzenia o łapówki, które miały być wręczane w zamian za głosy na Katar, jako państwa organizującego Mundial. Dziennikarze sportowi co rusz podkreślają, że dla piłkarskiego świata, niestety wcale nie jest najważniejsza piłka, ale pieniądze. Warto dodać, że z powodu kontrowersji toczących się wokół Mundialu w Katarze, propozycje występu odrzuciło kilkoro innych gwiazd, m.in. Shakira, Dua Lipa, The Cure oraz Rod Stewart.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA