REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Peter Jackson zapowiada kolejną sagę. Mamy zwiastun Mortal Engines

Po długiej przygodzie ze Śródziemiem reżyser tym razem zabiera się za science fiction. Do sieci trafił pierwszy trailer filmu Mortal Engines.   

18.12.2017
20:27
Peter Jackson wraca do epickich serii. Mamy zwiastun Mortal Engines
REKLAMA
REKLAMA

Zwiastun od razu wywołuje skojarzenia z postapokaliptycznym kinem spod znaku Mad Max, i to nie bez powodu. Akcja filmu osadzona jest w przyszłości, w której większość ludności żyje w niebotycznych, ruchomych miastach-machinach. Steampunkowe metropolie przemierzają zniszczone krajobrazy Ziemi, poszukując mniejszych osad. Gdy już znajdą taką zdobycz, natychmiast ją wchłaniają i przejmują wszystkie drogocenne zapasy. Taki los spotyka bliskich Hester Shaw; ich miasteczko Salthook zostaje przejęte przez Londyn. Historia oparta jest na książce autorstwa Phillipa Reeve’a.

Kogo zobaczymy w Mortal Engines?

Wspomnianą Hester Shaw zagra Hera Hilmar. Islandzkiej aktorce na ekranie towarzyszyć będą m.in. Robert Sheehan, Stephen Lang czy Hugo Weaving. Dla tego ostatniego jest to kolejna okazja do współpracy z ekipą producentów – Peterem Jacksonem, Fran Walsh i Philippą Boyens, którzy są również autorami scenariusza do filmu. Cała czwórka spotkała się na planie Władcy Pierścieni i Hobbita. Również miejsce pracy jest dla nich znajome.

 class="wp-image-75602"

Dzieło powstawało w Nowej Zelandii.

Dzięki temu ponad tysiąc obywateli tego kraju znalazło zatrudnienie na planie w Wellington. Tamtejszy rząd zdecydował się nawet zejść o 5 proc. z żądanej od Universal Pictures sumy, co można odebrać jako podziękowania i wyraz zaufania dla ekipy.

Jedyną zmianą jest to, że za kamerą nie stanie już Jackson – reżyserię powierzono Christianowi Riversowi. Ta postać także miała swój udział w ekranowych adaptacjach Śródziemia, bowiem Rivers odpowiadał m.in. za efekty specjalne we Władcy Pierścieni. Peter ma jednak duże zaufanie do kolegi, z którym współpracuje od czasu Martwicy mózgu z 1992 roku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to zobaczymy kolejną nakręconą z rozmachem sagę.

REKLAMA

Książkowe Mortal Engines jest pierwszą częścią tetralogii o tym samym tytule, więc możemy spodziewać się także kinowych kontynuacji.

Premierę filmu zaplanowano na 14 grudnia 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA