REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Film Mowgli: legenda dżungli obejrzysz na Netfliksie. Jest już zwiastun z polskim dubbingiem

Księga dżungli Rudyarda Kiplinga doczekała się kolejnej adaptacji filmowej. Tym razem opowieść trafiła na warsztat aktora i reżysera Andy’ego Serkinsa, a dystrybucją zajmie się Netflix, który przejął prawa do filmu po głośnych zakupach w Warner Bros

08.11.2018
9:53
Mowgli: legenda dżungli
REKLAMA
REKLAMA

Mowgli: legenda dżungli to kolejna z wielu interpretacji klasycznej powieści Kiplinga. Opowiada o chłopcu, który został znaleziony jako małe dziecko przez czarną panterę i wilczycę. Zwierzęta postanawiają zająć się wychowaniem ludzkiego niemowlęcia. I tak chłopiec dorasta z dala od cywilizacji ludzi w środku dżungli wraz ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi. Wkrótce jednak orientuje się, że wyróżnia się na tle zwierząt, inaczej wygląda, jest wolniejszy i bardziej delikatny niż jego towarzysze. Odkrywa także niedaleko położoną od dżungli osadę ludzką, którą zaczyna się interesować. Postawiony przed wieloma dylematami musi odnaleźć swoje miejsce na ziemi, na której roi się od niebezpieczeństw zarówno ze strony królestwa zwierząt, jak i człowieka.Reżyser filmu tak o nim opowiadał na wtorkowej konferencji w Singapurze:

Chciałem zrobić emocjonalną wersję tej historii, która była opowiadana już wiele razy. Chciałem w tym filmie odkryć poczucie bycia outsiderem. Bycia wyrzutkiem, bycia innym. To bardzo współczesny problem, który wymaga zgłębienia.

Co ciekawe przy okazji tego filmu będziemy mogli obserwować najnowsze rozwiązanie Netfliksa dotyczące dystrybucji.

Globalnie film ma mieć swoją premierę 7 grudnia na platformie Netflix. Jednak w świetle niedawnych problemów firmy z festiwalami oraz stowarzyszeniami filmowymi, tydzień wcześniej 29 listopada film ma trafić do ograniczonej dystrybucji w kinach w Los Angeles, Nowym Jorku, San Francisco i Londynie. Z kolei po 7 grudnia dystrybucja kinowa ma zostać rozszerzona na większą liczbę kin w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

REKLAMA

W nowej adaptacji powieści Kiplinga zobaczymy młodego Rohana Chanda w tytułowej roli Mowgliego. W oryginalnej wersji językowej głosu postaciom zwierząt użyczają między innymi Christian Bale, Cate Blanchett, Benedict Cumberbatch, Andy Serkis, Freida Pinto, Matthew Rhys i Naomie Harris. W polskiej wersji dubbingowej, wyreżyserowanej przez Joannę Węgrzynowską-Cybińską, usłyszymy z kolei Jarosława Boberka, Roberta Jarocińskiego, Agatę Kuleszę, Agnieszkę Kunikowską, Karola Kwiatkowskiego, Miłogosta Reczka, Jerzego Stuhra, Mirosława Wieprzewskiego oraz Zbigniewa Zamachowskiego.

W Polsce premiera filmu Mowgli: legenda dżungli, według zapowiedzi z wtorkowej konferencji w Singapurze, będzie miała miejsce wraz z globalną premierą 7 grudnia w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA