REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Mroczne materie” już wkrótce wrócą na HBO. Stacja opublikowała zwiastun 2. sezonu serialu fantasy

Stacja HBO od dłuższego czasu szuka produkcji z pogranicza fantasy, science fiction i horroru, które mogłyby zastąpić „Grę o tron” na szczycie popularności. Być może w przyszłości uda się to serialowi „Mroczne materie”, który właśnie otrzymał zupełnie nowy zwiastun. Nowy sezon adaptacji trylogii Philipa Pullmana nastąpi już wkrótce.

28.08.2020
21:08
mroczne materie zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

„Mroczne materie” to literacka seria autorstwa brytyjskiego pisarza, Philipa Pullmana oryginalnie wydana w latach 1995-2000. Trylogia z miejsca chwyciła młodych czytelników za serca i umysły, stając się jednym z największych bestsellerów na Wyspach Brytyjskich. Pullman przez wiele lat nie miał jednak szczęścia do Hollywood, które w 2007 roku dosyć nieudolnie zekranizowało 1. część serii jako „Złoty kompas”. A ponieważ film okazał się finansową wtopą, to kolejne części nie doczekały się przeniesienia na duży ekran.

Fani „Mrocznych materii” na kolejną dużą adaptację musieli ostatecznie poczekać aż dwanaście lat. W 2015 roku stacja BBC ogłosiła chęć zrobienia z trylogii serialu i ostatecznie dokonała tego wraz z HBO. Serialowe „Mroczne materie” doczekały się względnie pozytywnych recenzji (naszą ocenę produkcji znajdziecie TUTAJ) i spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem widzów. Zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie produkcja okazała się najchętniej oglądanym tytułem ostatnich pięciu lat. Decyzja o przedłużeniu serialu o kolejny sezon była więc oczywistością.

Mroczne materie” właśnie otrzymały pełnoprawny zwiastun nowych odcinków.

Nie jest to pierwszy materiał wideo prezentujący fragmenty 2. sezonu, bo ten został pokazany pod koniec lipca podczas specjalnego panelu na Comic-Con@Home. W nowym zwiastunie kładzie się jednak większy nacisk na drugoplanowych bohaterów produkcji i najważniejsze siły rządzące światem „Mrocznych materii”.

REKLAMA

Spotykamy więc po raz kolejny Marisę Coulter (graną przez Ruth Wilson) i innych członków Magisterium, wiedźmy szykujące się do walki oraz Lee Scoresby'ego (Lin-Manuel Miranda) próbującego odnaleźć główną bohaterkę, Lyrę Belacquę. Na ekranie pojawia się też kilka nowych postaci, które poznamy szerzej w nowych odcinkach. Do obsady 2. sezonu dołączyli bowiem (czasem w rolach aktorskich, a czasem dubbingowych) m.in. Simone Kirby, Phoebe Waller-Bridge i Terrence Stamp.

HBO nie podało jeszcze oficjalnej daty premiery produkcji. Ma ona natomiast zadebiutować w listopadzie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA