REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD

Detektyw z syndromem Aspergera w kryminale „Mroczne miejsce”. Film od dzisiaj na platformie HBO GO

Już dzisiaj do serwisu HBO GO trafił kryminał „Mroczne miejsce” z Andrew Scottem w roli głównej. Film opowiada historię porwania małego chłopca i nietypowym, domorosłym detektywie.

28.04.2019
12:31
mroczne miejsce hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Kwiecień na HBO GO obfituje w nowe produkcje. Na platformie pojawiają się m.in. odcinki finałowych sezonów „Gry o tron” i „Figurantki” oraz nowe epizody„Barry'ego” i „Obsesji Eve”. Nie zabrakło także kinowych hitów z ostatnich kilku lat. Nową premierą miesiąca jest film „Mroczne miejsce” z 2018 roku. Za reżyserię tej produkcji odpowiada Simon Fellows, twórca takich dzieł jak „Aż do śmierci” i „Zastępca”.

Akcja „Mrocznego miejsca” toczy się w małym miasteczku Harburgh w Pensylwanii. To oddalone od cywilizacji miejsce, gdzie ludzie są nastawieni do siebie nieufnie. Mieszka tam Donald Devlin, który pracuje jako lokalny zbieracz śmieci. Mężczyzna samotnie wychowuje córkę o imieniu Wendy i stara się zapewnić jej wszystko, czego ta potrzebuje. Nie pomaga mu w tym negatywne nastawienie mieszkańców. Donald cierpi powiem na zespół Aspergera.

„Mroczne miejsce” nie jest jednak dramatem obyczajowym a filmem kryminalnym.

Produkcja opowiada o zaginięciu małego chłopca, Tylera Zeiglera. Chłopak ginie bez śladu. Donny postanawia rozwiązać zagadkę. Nikt nie dowierza jego teoriom, ale zbieracz jest pewny, że zdoła dojść do prawdy. Szybko nabiera przekonania, że chłopak został zamordowany. Czy Donaldowi uda się znaleźć rzekomego mordercę Tylera i uchronić córkę przed podobnym losem?

REKLAMA

W obsadzie produkcji znaleźli się Andrew Scott („Szeregowiec Ryan”), Denise Gough („Robin Hood”), Bronagh Waugh, Jared Bankens, Catherine Dyer („Wielki Mike”) i J.D. Evermore (serial „Detektyw”). Za brytyjski film odpowiada producent nagrodzonego Oscarem „Jak zostać królem”. Film Simona Fellowsa można też oglądać na kanale Cinemax. Najbliższe emisje odbędą się w poniedziałek o 13:50 oraz we wtorek o godz. 20:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA