REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Nowości, których posłuchasz w tym tygodniu: Metronomy, Coals, powrót Tears For Fears

Luty powoli dobiega końca - w przedostatni weekend miesiąca tradycyjnie sprawdzamy najciekawsze premiery muzyczne ostatnich dni. To był kolejny naprawdę niezły tydzień - na rynku wydawniczym pojawiło się całkiem sporo godnych uwagi nowości płytowych, spośród których których wyłoniliśmy te najciekawsze. Co wpadło nam w ucho i czego słuchać w ten weekend?

19.02.2022
9:17
muzyka 2022 nowości płyty premiery natalia nykiel coals metronomy
REKLAMA

Być może ostatnie dni nie obfitowały w ogrom głośnych na całym świecie muzycznych premier, ale nie oznacza to, że nie było czego słuchać - w tym tygodniu w streamingu i na sklepowych półkach pojawiło się sporo płytowych nowości, z których staraliśmy się wyłonić kilka najciekawszych. W przedostatni weekend lutego pochylamy się nad najświeższymi premierami na rynku muzycznym i sprawdzamy, czego warto posłuchać.

REKLAMA

Muzyczne nowości tygodnia - najciekawsze premiery płytowe

Tradycyjnie wskazujemy cztery subiektywnie najciekawsze nowe płyty, których premiera odbyła się w ostatnich dniach. Tym razem padło na artystów pochodzących z Polski i Wielkiej Brytanii - naszą uwagę przykuły nowości od Metronomy, Tears For Tears, Natalii Nykiel i Coals. Oto one.

Natalia Nykiel - Regnum

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek powraca z trzecim studyjnym albumem, będącym jednocześnie najbardziej osobistym krążkiem w jej karierze. Natalia Nykiel nagrywała "Regnum" w czasie izolacji - zdecydowała się zabrać słuchaczy w dziwną, wypełnioną atmosferą mrocznych uczuć podróż do fantastycznej dystopii, psychodelii i niedopowiedzeń. To jej świat, wymiar i opowieść - przeważnie niesiona mocnym, elektronicznym podkładem (za produkcję ponownie odpowiada Michał Fox Król). Warto sprawdzić.

Natalia Nykiel

Metronomy - Small World

Minęły ponad dwa lata, od kiedy ta brytyjska electro-popowa grupa podzieliła się ze światem ostatnim studyjnym krążkiem. Całe szczęście, nie musimy już dłużej czekać. W przeciwieństwie do meandrującego wydawnictwa z 2019 roku, zamiast bangerów otrzymujemy bardziej stonowaną mieszankę wielkich tematów i małych przyjemności - Metronomy wrócili z charakterystycznym dla "dawnych siebie" optymizmem i poczuciem humoru. To bardzo "wyluzowana" płyta, choć pełna sentymentu (ale nie ckliwości!). Relaksuje, poprawia nastrój, uprzyjemnia dzień.

Metronomy

Coals - Rewal

Cieszący się rosnącą popularnością twórcy (już coraz mniej) melancholijnej elektroniki - uwielbiany polski zespół Coals - prezentują nową EP-kę, która wjechała dziś do streamingu. Liczy ona sześć numerów (w tym znane single "ganc egal", "Lawa" i "Miraż" z Żabsonem), które, zgodnie z zapowiedziami, zabierają nas na niepokojące wakacje w oniryczno-tropikalnym klimacie. Świetne.

Coals - Rewal

Tears For Fears - The Tipping Point

REKLAMA

Ten brytyjski duet nie wydał nic od 2009 roku. Mistrzowie new wave, synth popu i pop rocka prezentują "The Tipping Point" - swój siódmy album, dziesięć piosenek tworzących cykl pieśni badających kaprysy ludzkiej natury, próbujących rozszyfrować i zrozumieć to, co nas łączy i dzieli. Nie da się ukryć - to stare, dobre TGG, które brzmi jak stare, dobre TFF. Ale chyba tego właśnie chcieliśmy? Cóż, to krążek pełen niewesołych motywów czerpiących z niewesołych źródeł inspiracji - są to jednak teksty i brzmienia oczyszczające, rozliczające i w efekcie podnoszące na duchu. Trauma przekuta w sztukę zmierza na sklepowe półki. Nareszcie!

Tears For Tears
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA