REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Myśl teologiczna papieża Josepha Ratzingera - promocyjne e-booki

Tym razem coś dla osób zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy religijnej. Do 6 marca w promocyjnej cenie nabyć można książki autorstwa Josepha Ratzingera.

27.02.2013
21:52
Myśl teologiczna papieża Josepha Ratzingera - promocyjne e-booki
REKLAMA
REKLAMA

Do abdykacji papieża Benedykta XVI pozostały niespełna dwa dni. Patrząc wstecz na jego pontyfikat ciężko pozbyć się wrażenia, że Joseph Ratzinger szczególnie duże zainteresowanie mediów wywołał dwukrotnie: w okresie, w którym został mianowany głową kościoła katolickiego oraz teraz, gdy zdecydował się na zrezygnowanie z tej funkcji. Za jego decyzję można go potępiać lub chwalić. Niewątpliwie jednak lepszym rozwiązaniem jest powstrzymanie się od wydawania łatwych sądów i koncentracja na tym, czego Benedykt XVI dokonał, a o czym się nie mówi.

Joseph Ratzinger przez długie lata swojej kapłańskiej posługi, wypracował poglądy odnoszące się do różnych aspektów wiary. Jego przekonania teologiczne, badania oraz aktywna działalność naukowa zaowocowały pokaźną liczbą prac badawczych, artykułów (kilkaset) oraz książek. Z ponad 60 pozycji, wchodzących w skład literackiego dorobku duchownego, wybranych zostało pięć. Pozycje te nabyć można o 40% taniej.

Ofertą objęte zostały wszystkie trzy tomy z serii Jezus z Nazaretu. W części pierwszej czytelnicy mają możliwość przeczytania o Nazarejczyku przede wszystkim w perspektywie historycznej. Zyskując wiedzę o Jezusie, czytelnik ma możliwość zapoznania się z problemami współczesnych mu ludzi. Tom drugi, Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania to przemyślenia Benedykta XVI dotyczące przede wszystkim czynów najważniejszej postaci chrześcijaństwa oraz ich znaczenia. Autor poszukuje "rzeczywistego Jezusa" i wynikami swoich poszukiwań dzieli się z czytelnikami. Prezentując swoje przekonania, daje odpowiedzi na nurtujące chrześcijan pytania. Ostatnia, trzecia część: Narodziny opowiada o przyjściu na świat i najwcześniejszych latach życia Chrystusa. Ratzinger rozważa także znaczenie tego okresu dla ludzkości.

REKLAMA

Dwie pozostałe pozycje: Kościół. Wspólnota w drodze oraz Nowe porywy ducha traktują o wspólnocie Kościoła. W pierwszej książce autor koncentruje się przede wszystkim na kwestii czym Kościół jest. Żywi bowiem przekonanie, że ulepszenie instytucji, jej reorganizacja i jakiekolwiek zmiany w ogóle są możliwe dopiero, gdy pozna się pełną odpowiedź na to pytanie. W Nowych porywach ducha Ratzinger wypowiada się na temat ruchów odnowy Kościoła. Jest to pozycja, która w najmniejszym stopniu porusza istotne dla wiernych egzystencjalne problemy, koncentrując się raczej na przemianach i strukturze instytucji kościelnej.

Wszystkie zaprezentowane powyżej książki Josepha Ratzingera są wyrazem jego własnych przekonań. Autor nie przekazuje jedynej właściwej prawdy, która jest wszechobowiązująca. Zainteresowany kwestiami wiary czytelnik ma szansę na poznanie poglądów jednego z najznamienitszych współczesnych teologów i ustosunkowanie się do nich. Celem Benedykta XVI jest przybliżanie katolikom wiary i to też czyni przez swoją literaturę, pisze w sposób prosty i przystępny dla każdego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA