REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Obejrzymy dwa sequele „Na noże”. Netflix chce za nie zapłacić prawie pół miliarda dolarów

Wyreżyserowany przez Riana Johnsona film „Na noże” otrzyma dwa sequele, w których wystąpi Daniel Craig. Walkę o prawa do produkcji stoczyły Netflix, Apple i Amazon. Zwycięsko z potyczki wyszedł największy serwis VOD, bo rzucił na stół ofertę opiewającą na 450 mln dol.

01.04.2021
8:16
Na noże: Netflix chce zapłacić 450 mln dol. za prawa do sequeli filmu
REKLAMA
REKLAMA

Wojny streamingowe z każdym rokiem stają się bardziej zażarte i wymagają od każdej z platform coraz większej liczby mocnych nowości. Czasem walka między poszczególnymi korporacjami staje się zresztą bardzo bezpośrednia, gdy zaczynają rywalizować o prawa do konkretnego tytułu, marki czy filmowej serii. Tak było również w przypadku sequeli do filmu „Na noże”, o które starały się Netflix, Apple i Amazon.

Produkcja w reżyserii Riana Johnsona okazała się bardzo kasowym hitem, bo przy budżecie w wysokości 40 mln dol. zarobiła w światowym box office ponad 311 mln dol. A ponieważ powstała na mocy umowy opiewającej na pojedynczy film, to posiadający prawa do marki Rian Johnson i Ram Bergman mogli negocjować z kimkolwiek mieli ochotę. Jak podaje portal Deadline, finalnie wybrali najwyższą z zaproponowanych ofert.

Netflix zaoferował 450 mln dol. za prawa do dystrybucji „Knives Out 2” i „Knives Out 3”. Obie części wyreżyseruje Rian Johnson, a Daniel Craig powróci do roli detektywa.

Nie dysponujemy jeszcze potwierdzeniem, czy umowa między obiema stronami została oficjalnie podpisana. Variety twierdzi, że tak. A według Deadline ten moment jest już blisko. Z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa możemy jednak stwierdzić, że sequele „Na noże” będą dostępne premierowo w streamingu. Netflix nie ujawnił póki co, czy planuje dodatkową dystrybucję kinową. Robił to w przeszłości przy okazji wybranych hitów, ale w obecnej sytuacji pandemicznej trudno cokolwiek na ten temat wyrokować.

Daniel Craig w oryginalnym „Knives Out” wcielał się w postać inteligentnego choć nieco flegmatycznego detektywa Benoita Blanca. Produkcja silnie inspirowała się klasycznymi kryminałami Agathy Christie, a sam Craig był zdecydowanie najmocniejszym punktem filmu. Kolejne części serii zapewne opowiedzą o innych prowadzonych przez niego sprawach.

REKLAMA

Nie wiadomo, kiedy dwa sequele „Na noże” trafią na VOD.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA