REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Na planie „Krainy Lovecrafta” przyciemniono skórę czarnoskórej aktorki, bo była zbyt jasna

Jedna ze statystek zeszłorocznego hitu HBO poskarżyła się na TikToku, że makijażyści na planie „Lovecraft Country” celowo przyciemnili jej skórę. Młoda Amerykanka jest zła na siebie, że nie zareagowała od razu, kiedy czuła, że coś tu nie gra. Stacja już ustosunkowała się do burzy, która wybuchła w mediach społecznościowych.

11.03.2021
16:24
Blackface w Lovecraft Country. HBO przyciemniło skórę aktorki
REKLAMA
REKLAMA

23-letnia Kelli Amirah wygrała internetowy casting na młodszą wersję innej postaci. Miała pojawić się na fotografii ślubnej w serialu. Dopiero później dowiedziała się, że chodzi o „Lovecraft Country”. Była wniebowzięta - również dlatego, że dostała własną przyczepę do przebrania się, co jest tak oczywiste dla statystów. Kiedy czekała na zrobienie makijażu, słyszała jednym uchem, że jest „jaśniejsza” niż osoba, w której młodszą wersję ma się wcielić.

lovecraft country serial blackface
Screen z www.tiktok.com/@kelliamirah

Amirah patrzyła jak nakładają jej „coraz ciemniejszy i ciemniejszy” podkład i nie czuła się z tym komfortowo. „Nie miałam pojęcia, że mi to zrobią. Gdybym wiedziała wcześniej, nie zgodziłabym się na to” — przyznaje. Nie wiedziała jak ma się zachować. Postanowiła jednak nic mówić, bo bała się stracić rolę w superprodukcji znanej stacji, gdzie po raz pierwszy była ugoszczona w takich warunkach i siedziała obok hollywoodzkich gwiazd.

Pod koniec poniższego tiktoka możecie zobaczyć pozostałe zdjęcia z planu. Ewidentnie widać, że młoda aktorka ma nałożony na siebie ciemny makijaż.

Afera jest mocno ironiczna, bo w serialu dominuje czarnoskóra obsada, a sama fabuła krytykuje rasizm w USA. Oberwało się jednak nie tylko ekipie HBO za kolorowanie aktorów, ale też samej statystce, że ma pretensje po fakcie. 23-latka na Twitterze w kilku postach wyjaśniła całą sytuację. Przeprosiła za to, że nie reagowała. Nazwała siebie „tchórzem” i „samolubem”, bo martwiła się o swoją karierę. Jest też zła na ludzi odpowiedzialnych za casting, że nie wybrali osoby, której odcień skóry lepiej będzie pasować do roli.

REKLAMA

HBO opublikowało zdawkowe oświadczenie, w którym są „rozczarowani” sytuacją. „To nie powinno było się wydarzyć i podejmujemy kroki, aby to się nigdy nie powtórzyło w przyszłości” — czytamy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA