REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powstał scenariusz Na skraju jutra 2. Tom Cruise i Emily Blunt w obsadzie

Na skraju jutra okazał się jednym z ciekawszych filmów science-fiction ostatnich lat. Przenosząc pomysł z Dnia świstaka na wojnę z kosmitami, zwrócił na siebie uwagę dostatecznej liczby fanów, by wytwórnia zatwierdziła produkcję sequela.

03.10.2017
18:09
Na skraju jutra 2 Live Die Repeat and Repeat scenariusz
REKLAMA
REKLAMA

Na skraju jutra 2 jest przy tym naszym polskim umownym tytułem. Ten oryginalny – Live Die Repeat and Repeat – nawiązywać będzie bowiem do oryginalnego tytułu poprzedniej części, a więc Live Die Repeat: Edge of Tomorrow, co sprawi pewien problem polskim tłumaczom. Ale formalności na bok.

Scenariusz do sequela został bowiem ukończony. Film po raz kolejny wyreżyseruje Doug Liman. Miał go napisać po raz kolejny Christopher McQuarrie, jednak konflikt kalendarzowy z filmowaniem Mission: Impossible 6 spowodował, że tylko nadzorował prace Joe’a Sharpnela i Anny Waterhouse, którzy odpowiadają między innymi za scenariusz Zwycięzcy. Poprzedni film był adaptacją japońskiej powieści All You Need is Kill. Nie jest jasne, w jaki sposób do książki będzie się odnosić druga część.

Sam fakt dalszego inwestowania w film jest jednak krzepiąca. Zasłużył na lepsze wyniki finansowe niż te, które udało mu się osiągnąć. Zwłaszcza, że zebrał bardzo ciepłe recenzje od widzów i krytyków. Jestem zadowolony, że wytwórnia dostrzegła te dobre opinie, choć nie jestem jeszcze pewien, czy sequel tego bardzo ciekawego filmu jest w ogóle potrzebny.

Na Na skraju jutra 2 jednak  poczekamy. Live Die Repeat and Repeat ma problem… z kalendarzem.

Nowy film ma być definitywnym zakończeniem całej opowieści i dalsze nie są planowane. Tak przynajmniej budowany jest scenariusz. Konkretnych informacji na jego temat nie znamy, wiemy już jednak, że film ma wyjaśnić przedziwne zakończenie poprzedniej części. Reżyser stwierdził też, że ten scenariusz „zmieni całą branżę filmową w kwestii projektowania sequeli”. Cóż, zobaczymy. Wiemy jednak, że Tom Cruise i Emily Blunt znają już ten scenariusz i chcą ponownie zagrać w filmie.

REKLAMA

Problem w tym, że nie tylko McQuarrie miał problem ze zgraniem się z resztą ekipy. Tom Cruise, Emily Blunt i Doug Liman mają wyjątkowo pechowo nakładające się na siebie zobowiązania zawodowe. Cruise po zakończeniu filmowania nowego Mission: Impossible od razu przechodzi do realizacji nowego Top Guna. Emily Blunt z kolei dopiero co zeszła z planu Mary Poppins Returns i już udaje się grać w Sherlock Gnomes i A Quiet Place.

To oznacza, że na sequel będziemy musieli poczekać. Miejmy nadzieję, że nie tak długo, by wytwórnia filmowa zmieniła zdanie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA