REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Najlepsze audiobooki ostatnich tygodni - Błękitna pustynia, Polskie morderczynie i Wnuczkożonka

Polskie morderczynie – Katarzyna Bonda

13.10.2014
16:24
Najlepsze audiobooki ostatnich tygodni – Błękitna pustynia, Polskie morderczynie i Wnuczkożonka
REKLAMA
polskie morderczyni najciekawsze audiobooki
REKLAMA

Oferujący zupełnie nową perspektywę audiobook zawierający prawdziwe historie polskich skazanych. Więźniarki, z którymi zostały przeprowadzone wywiady, mają na sumieniu udowodnione morderstwa. Część z nich po raz pierwszy otwiera się dopiero przed dziennikarką Katarzyną Bondą, opowiadając o zabójstwach, o swoich motywach oraz celach. Autorka jest przy okazji sądowym sprawozdawcą, która odtwarza wydarzenia w oparciu o dostęp do sądowych akt. Lektura prawdziwa i bardzo ciekawa. Niestety, lektorka Marta Walesiak nie wnosi wartości dodanej. Z drugiej strony, na pewno nie odstrasza od ciekawej zawartości.

Położna. 3550 cudów narodzin - Jeannette Kalyta

położna najciekawsze audiobooki

Z więziennych murów przenosimy się do szpitalnych sal. Wciąż pozostajemy jednak przy wydarzeniach, które naprawdę miały miejsce, świetnie udokumentowane. Tym razem przez samą położną, która w trakcie wykonywania swojej pracy przeżyła wiele niesamowitych operacji i nie jedno już widziała. Jeannette Kalyta postanowiła spisać najbardziej ciekawe momenty, nie pozwalając im przepaść w szpitalnych korytarzach. Autorka przy okazji podjęła się zadania lektorki, co wyszło jej zaskakująco dobrze. Humor, wzruszenie, ciekawe przypadki prosto z Polski – można.

Błękitna Pustynia – Rafał Molenda

błęitna pustynia najlepsze auidobooki

Bez dwóch zdań audiobook miesiąca. Od strony technicznej słuchowisko zostało wykonane po prostu mistrzowsko. Fabularyzowana relacja dziennikarza Rafała Molendy z wydarzeń polskiego kontyngentu wojskowych w Afganistanie od razu zabiera słuchacza do egzotycznego kraju. Dźwięki karabinów, wybuchy, podkład muzyczny, wielu aktorów, gwiazdorska obsada (Więckiewicz, Reczek) – po prostu coś niesamowitego. Z dobrymi słuchawkami czujemy się, jak gdybyśmy byli w sali kinowej, oglądając wypełniony efektami specjalnymi film akcji. Nawet nie warto, ale po prostu trzeba!

wnuczkozonka najciekawsze audiobooki

Hanna Bakuła powraca z kolejną śmieszącą do łez książką. Tym razem coś do poczytania znajdą również mężczyźni. Właściwie to przede wszystkim oni, bo i sama tematyka należy do mocno męskich. Tytułowe „wnuczkożonki” to młodsze panny, najczęściej przynajmniej o dwa razy od swojego partnera. Audiobook w zabawny sposób przytacza słuchaczowi cztery z tego typu relacji, bawiąc i śmiesząc. W atmosferę audiobooka doskonale wpisuje się lektorka Anna Romantowska, bez której ten na pewno straciłby wiele ze swojego uroku. Lekkie, zwiewne, zabawne i naprawdę ciekawe. Zdecydowanie warto.

Oficer i szpieg - Robert Harris

REKLAMA
oficer i szpieg najciekawsze audiobooki

Na sam koniec czas na dominujący w świecie polskich audiobooków gatunek  thrillera. Tym razem opowiadający o prawdziwych wydarzeniach, mających miejsce w XIX wieku. Autor Robert Harris wziął sobie pod lupę aferę Alfreda Dreyfusa – oficera artylerii żydowskiego pochodzenia. Atrakcyjność audiobooka niemal w całości została uzyskana za sprawą genialnego, po prostu genialnego lektora Jana Peszka, który nie ma sobie równych przy słuchowiskach tajemniczych, mrocznych ale i strasznych. Cenna pozycja dla każdego miłośnika thrillerów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA