1. Rozrywka
  2. Filmy

Wielcy ludzie i wielkie historie. Najlepsze filmy biograficzne, jakie zobaczysz w Polsat Box Go

Lokowanie produktu: Polsat Box Go

Za wielką historią stoją zawsze wielcy ludzie. Wybitne jednostki (lub bezwzględni psychopaci) pchają wóz historii. Wybraliśmy dla was opowieści o nietuzinkowych osobistościach z przeszłości. Ich biografie powinny być inspiracją i przestrogą. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w Polsat Box Go.  

31.03.2022
12:39
najlepsze filmy biograficzne polsat box go

Jestem fanatykiem historii, pół mieszkania zawalone atlasami… Trochę się rozpędziłem, ale to prawda – uwielbiam wszelakie filmy i seriale (choć nie tylko), które opowiadają o prawdziwych wydarzeniach. Nie muszą to zawsze być opowieści o wielkich wojnach czy straszliwych dramatach, czasem wystarczy dobra opowieść, która pozwoli na chwilę spojrzeć na dane czasy. Nie przeszkadza mi wcale, a nawet uważam to za atrakcyjne, że każdy z takich obrazów ma nałożony filtr reżysera czy scenarzysty. Zebraliśmy dla was kilka świetnych filmów, które opowiadają o dawnych czasach, ale czynią to za pomocą sylwetek wielkich ludzi. I choć nie są to postacie kryształowe, właśnie przez ich historie można zobaczyć zupełnie inne, choć często nieodległe czasy.

Polsat Box Go: Najlepsze filmy biograficzne

McImperium

Polsat Box Go: Najlepsze filmy biograficzne

Poznajcie Raya Kroca. To dość sympatyczny biznesmen, który bardzo, bardzo chce osiągnąć sukces. Niestety wszystko wskazuje na to, że jego amerykański sen się nie spełni. Jednak pewnego dnia otrzymuje zamówienie od niewielkiego rodzinnego biznesu, małej nieznanej restauracji. Prowadzona przez braci McDonaldów burgerownia to ich oczko w głowie. Opracowali system, który pozwala zamówić kanapkę i otrzymać ją w niecałą minutę – i jest naprawdę bardzo, bardzo dobra. Mężczyźni zaczynają współpracować, a w wyniku ich partnerstwa narodzi się jedna z najpotężniejszych marek współczesnego świata. Zanim to jednak nastąpi Ray Kroc będzie musiał stłumić opór braci i zrobi to bardzo brutalnie.

Film dostępny jest w ramach Polsat Box Go Premium.

Skandalista Larry Flint

Polsat Box Go: Najlepsze filmy biograficzne - Skandalista Larry Flint

Są takie filmy biograficzne, które ogląda się, przecierając oczy ze zdumienia, aby potem szybko sprawdzać, czy to, co widzimy na ekranie, to fantazja twórców, czy może fakty. Takim właśnie obrazem jest "Skandalista Larry Flint". Tytułowy bohater to człowiek, który postanowił spróbować swoich siły w wydawaniu prasy i zdecydował, że jego założy czasopismo pornograficzne. Ameryka bardzo chciała, ale nie była na to gotowa. Jego działalność wkrótce stała się przedmiotem poważnej debaty społecznej, a on, skandalista, wziął udział w procesie o granice wolności słowa.

Film dostępny jest w ramach Polsat Box Go Premium.

Twój Vincent

Polsat Box Go: Twój Vincent

Piękny i nietypowy - "Twój Vincent" zabierze was na koniec XIX wieku i opowie o wielkim artyście, o malarzu, którego oko o dłoń stworzyły obrazy tak charakterystyczne, że nawet ktoś, kto zupełnie nie zna się na malarstwie, bez pudła rozpozna rękę mistrza. Rękę mistrza widać również w filmie, bo animacja została stworzona tak, aby naśladować dzieła Van Gogha. Żeby to się udało, twórcy każdą z klatek składających się na film malowali ręcznie – a jest ich ponad 60 tys. Efekt jest oszałamiający i nawet jeśli nie interesuje was sama historia, to ta opowieść jest niczym wizyta w galerii sztuki.

Film można wypożyczyć w usłudze Polsat Box Go.

Wojna o prąd

Polsat Box Go

Są takie historie, które emocjonują, choć na pierwszy rzut oka, wydają się pozbawione fajerwerków. Ta opowieść jednak jest elektryzująca, dosłownie. Opowiada ona o słynnej walce Thomasa Edisona i George’a Westinghouse’a o to, jak powinna wyglądać przyszłość elektryczności. Ten pierwszy mówi, że najlepszy rozwiązaniem będzie prąd stały, a drugi obstaje przy swoim pomyśle, że to prąd zmienny będzie najbardziej wydajny i bezpieczny.  Westinghouse’a wspiera słynny wynalazca Nikola Tesla. Ten film to wyjątkowo brawurowa opowieść o wynalazku, który na zawsze zmienił świat.

Film można wypożyczyć w usłudze Polsat Box Go.

Sztuka kochania

Choć może wydawać się, że seks jest tematem wszechobecnym, to gdy Michalina Wisłocka brała się za pisanie "Sztuki kochania", świat, a także jego podejście do uciech cielesnych wyglądało zupełnie inaczej. Film pod tym samym tytułem, co przełomowa książka, opowiada o próbie jej wydania. Najsłynniejsza polska seksuolożka wierzyła bowiem, że każdy ma prawo do dobrego seksu, a jedynym sposobem, aby to osiągnąć, jest edukacja. "Sztuka kochania" to świetny film nie tylko dlatego, że opowiada naprawdę brawurową historię – doskonale grają tu również kostiumy i muzyka.

Film można wypożyczyć w usłudze Polsat Box Go.

Lokowanie produktu: Polsat Box Go
Najnowsze
Zobacz komentarze