REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

W kinach nowy Michael Bay, a na Netfliksie polski serial "Krakowskie potwory". Co jeszcze warto obejrzeć?

Zastanawiasz się, jaki film dziś obejrzeć? Z naszego tekstu dowiesz, jakie nowości trafiły do kina, ale też, co dodały serwisy VOD. Wśród premier wielkiego ekranu warto wyróżnić adaptację powieści Doroty Masłowskiej, pt. "Inni ludzie". Z kolei Netflix oferuje "Krakowskie potwory", polski serial fantastyczny. Co jeszcze warto obejrzeć?

19.03.2022
9:00
film na dziś ambulans netflix polskie seriale krakowskie potwory
REKLAMA

Ze wszystkich serwisów VOD najwięcej nowości na piątek wypuścił Netflix, ale bardzo mocną ofertę w ten weekend zaprezentował także Player. Dość powiedzieć, że polska platforma jednego dnia dołączyła kilka filmów z kultowego cyklu "Pitbull" i całą masę innych kinowych premier z ostatnich kilku lat. A co tymczasem ciekawe dzieje się na dużym ekranie tu i teraz? Wydarzeniem weekendu jest bez wątpienia fakt, że Michael Bay powrócił z zupełnie nowym filmem sensacyjnym. "Ambulans" będzie rywalizować o widzów w kategorii "Film na dziś" z ekranizacją powieści Doroty Masłowskiej "Inni ludzie".

REKLAMA

Film na dziś - nowości na Netflix Polska, Player i w kinach:

Polskie kina powiększyły się wczoraj o siedem pełnometrażowych produkcji. Na liście znajdziemy tak ciekawe filmy jak animowane "Flee" będące jednym z oscarowych faworytów, adaptacja książki jednej z najbardziej poczytnych polskich pisarek czy pełną adrenaliny nowość od Michaela Baya. Powodów do narzekania nie mają też fani dłuższych tytułów, bo na ten weekend Netflix przyszykował polski serial "Krakowskie potwory" z Andrzejem Chyrą.

Inni ludzie

"Inni ludzie" to adaptacja bestsellerowej powieści Doroty Masłowskiej z 2018 roku. Produkcja zrobiła furorę wśród recenzentów zgromadzonych na ostatnim Festiwalu Filmowym w Gdyni i jest jednym z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów 1. połowy bieżącego roku. Trójmiasto ze statuetkami opuścili bowiem reżyserka Aleksandra Terpińska, montażystka Magdalena Chowańska i aktor Jacek Beler. "Inni ludzie" kręcą się wokół grupy warszawiaków prowadzących monotonne życie i próbujących poradzić sobie z jego szarością za sprawą używek i antydepresantów.

Ambulans

"Ambulans" to chyba najbardziej niepozornie nazwany film w karierze Michaela Baya. Tak, w miniony piątek nieco niepostrzeżenie do polskich kin wszedł nowy tytuł hollywoodzkiego mistrza wybuchów. Fabuła "Ambulansu" kręci się wokół dwójki zdesperowanych braci, którzy organizują napad na bank. Ich plan napotyka jednak na wyraźne trudności, co zmusza ich do kradzieży szpitalnego ambulansu. W obsadzie filmu pojawili się Jake Gyllenhaal, Yahya Abdul-Mateen II, Elza Gonzalez, Devan Long i Jose Pablo Cantillo.

Nie jest wielką tajemnicą informacja, że komedia "Pan T." opiera się na przeżyciach i dziełach Leopolda Tyrmanda. Błędem byłoby jednak pakowanie produkcji z 2019 roku do szufladki z podpisem: "film biograficzny". To znacznie ciekawsza wizualnie i scenariuszowo porywająca satyra na Polaków żyjących nie tylko w okresie PRL-u. Z absolutnie genialną rolą Pawła Wilczaka i żartami inteligentnymi jak rzadko we współczesnym polskim kinie.

Zamach

Fani kina sensacyjnego i Ethana Hawke'a dostali pod koniec tygodnia roboczego świetną niespodziankę od Polsat Box Go. Trafił tam bowiem fi;m "Zamach" w reżyserii Abela Ferrery (znanego dzięki takim tytułom jak "4:44. Ostatni dzień na Ziemi" i "Witamy w Nowym Jorku"). Produkcja z 2021 roku opowiada o stacjonującym w Rzymie amerykańskim żołnierzu, który będzie musiał stawić czoła nieznanemu przeciwnikowi po tragicznym w skutki zamachu na Watykan.

Pitbull. Ostatni pies

"Pitbull. Ostatni pies" to na ten moment przedostatnia z produkcji należących do kultowej serii z pogranicza kina gangsterskiego i rozrywki masowej. Produkcja w reżyserii Władysława Pasikowskiego wraca do stylu kojarzonego bardziej z pierwszym "Pitbullem" niż kolejnymi tytułami, które wyszły spod ręki Patryka Vegi. Przyjęcie było mieszanie, dlatego w zeszłym roku to ponownie Vega wrócił za stery kolejnej części. Oprócz "Pitbull. Ostatni pies" na Player.pl pojawiły się wczoraj również "Pitbull. Nowe porządki" i "Pitbull. Niebezpieczne kobiety".

Krakowskie potwory

Trochę przyszło nam poczekać na kolejny polski serial od platformy Netflix, ale nareszcie zadebiutował. "Krakowskie potwory" opowiadają o tajemniczym profesorze i jego niezwykłej grupie studentów, którzy walczą z całkiem realnymi zjawiskami paranormalnymi oraz demonicznymi istotami. Z tą niesamowitą grupką zetknie się młoda kobieta, którą dręczą wspomnienia mającej moce matki i jej tragicznego końca. W obsadzie serialu pojawili się Andrzej Chyra, Barbara Liberek, Stanisław Linowski, Małgorzata Bela i Mateusz Górski.

Netflix polskie seriale - Krakowskie potwory

Program TV - co obejrzeć dziś i jutro:

  • W sobotę polecamy: Jedną z ciekawszych sobotnich propozycji przygotowało TVP 1, które o 12:05 pokaże kultowy film Terry'ego Gilliama pt. "Przygody barona Munchausena" z 1988 roku. Poszukiwacze nowości spod znaku Marvela i DC powinni z kolei zajrzeć na Polsat i TVN Siedem. Pierwsza ze stacji o 21:10 wyświetli "Avengers: Czas Ultrona", a druga o 20:00 "Shazam!" i 22:55 "Aquamana". Listę mocnych propozycji w sobotę zamyka HBO, które przygotowało seanse "Matrix Rewolucje" i "Diuny" (odpowiednio o 20:10 i 22:20).
  • W niedzielę polecamy: Drugiego dnia weekendu coś dla siebie dostaną wielbiciele polskiego kina. Trzydzieści pięć minut po północy na TVP 2 rozpocznie się "Fuga", a wcześniej o 23:10 TVN pokaże hitowy "Kler". Warto ewentualnie zajrzeć na TVN Siedem, gdzie od 20:00 ruszy "Rampage: Dzika furia" oraz TV4 z jego "Parkiem Jurajskim III" (początek o tej samej godzinie).
REKLAMA

Seriale i filmy na dziś - lista:

Superbohaterskie premiery w telewizji, mocne filmowe nowości w kinach oraz pierwszy polski serial Netfliksa od kilku miesięcy. Wybór produkcji do obejrzenia w sobotni i niedzielny wieczór będzie wyzwaniem, ale za to niezwykle przyjemnym. Seriale i filmy wyjątkowo obrodziły na 19 i 20 marca. Wśród najciekawszych nowości warto wymienić: "Flee", "Ambulans", "Innych ludzi", "Krakowskie potwory", "Pana T." oraz "Shazam!" i "Avengers: Czas Ultrona".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA