REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie bądź Grinch i zobacz te świąteczne filmy

Pojedzony i zadowolony? Czas na film, a najlepiej film świąteczny, bo kiedy, jeśli nie teraz? Mamy dla was z najlepsze tytuły, które doskonale sprawdzą się przy kawałku ciasta i kawie. Oto top 10 najlepszych filmów, bez których nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia. 

26.12.2021
9:00
najlepsze filmy swiateczne
REKLAMA

Grudzień to wyjątkowy czas, w którym spotykamy się z rodziną aby wspólnie celebrować te chwile. Świąteczne filmy to nieodzowny element każdego Bożego Narodzenia, który nie tylko podkreśla wyjątkowy czas, ale też jest pewnego rodzaju rytuałem. Najlepsze świąteczne filmy to nie tylko Kevin sam w Nowym Yorku, ale też masa innych, równie ciekawych pozycji. Oto nasze polecenia, które z pewnością przypadną fanom filmów świątecznych. 

REKLAMA

Najlepsze filmy świąteczne w serwisach VOD

Grinch. Świąt nie będzie

Ten świąteczny film to pozycja, której nie możesz pominąć. Mimo dwudziestojednoletniego stażu zyskuje nowych fanów, a ci którzy znają tę pozycję, chętnie do niej powracają w okresie Bożego Narodzenia. Tytułowy Grinch to zielony stworek, który pragnie zniszczyć wszystkim gwiazdkę. Mimo swojej zrzędliwości i chęci płatania figli mieszkańcom pobliskiego miasteczka, ratuje życie sześcioletniej Cindy. Dziewczyna poznaje przeszłość Grincha i pragnie, aby na nowo pokochał święta i poczuł ich magię. 

Film znajdziesz na Netfliksie

Listy do M, Listy do M2, Listy do M3 i Listy do M4 

listy do m 4 class="wp-image-486550"
Foto: Marcin Makowski/TVN

Polska komedia świąteczna, którą pokochały miliony. Pierwsza część powstała dziesięć lat temu, a w tym roku wyszła już 4. odsłona serii. Świąteczna komedia pokazuje, jak łatwo zgubić ducha świąt podczas codziennych obowiązków, a także podkreśla wyjątkowość tego czasu. Wielokrotnie wzrusza i pobudza do refleksji, dając jednocześnie wiele powodów do śmiechu. 

Serię "Listy do M" znajdziesz w Playerze

Holiday 

Szalona historia, która rozgrywa się w święta. Dwie młode dziewczyny pochodzące z zupełnie innych kontynentów, postanawiają zamienić się życiami. Amanda zamieszkująca Los Angeles przeprowadza się do Iris z Londynu - i na odwrót. Dziewczyny uwikłane są w związki bez perspektyw i postanawiają coś zmienić. Przeprowadzka przekształca ich dotychczasowe życie diametralnie, a nowo poznane osoby okazują się tymi jedynymi. Niezwykle romantyczny film świąteczny, który pokazuje, że w święta wszystko może się zdarzyć. 

Film obejrzysz na Netfliksie

Święta na Alasce

Młoda lekarka Lauren Brunell zawsze pragnęła zostać chirurgiem, tak jak jej ojciec. Niestety nie dostaje wymarzonego stypendium i postanawia przyjąć posadę głównego lekarza w małym miasteczku na Alasce, oczekując jednocześnie na liście rezerwowych. Mimo niepowodzeń Lauren spotyka Andy’ego, który pomaga jej czerpać radość z życia na nowo. Ojciec Andy’ego skrywa jednak sekret, który zmieni życia obojga. 

Film obejrzysz w serwisie Netflix 

Last Christmas 

Świąteczny film, który udowadnia siłę magii świąt. Kate pracuje w sklepie z ozdobami jako elf, ale mimo nie czuje ducha tego czasu. Poznaje Toma, który pokazuje jej, że Boże Narodzenie to najpiękniejszy okres w roku. 

Tutaj znajdziesz film "Last Christmas"

To wspaniałe życie 

Klasyka amerykańskiego kina z 1947 roku. Klimatyczny czas akcji, która trwa krótko po zakończeniu drugiej wojny światowej, pozwala poczuć ducha tamtych czasów. Jest to świąteczny film zainspirowany opowieścią wigilijną. Główny bohater zmaga się z problemami finansowymi, które doprowadzają do załamania nerwowego. Mężczyzna chce popełnić samobójstwo w wigilię, jednak na drodze staje mu jego anioł stróż. Niesamowita postać pokazuje, jak świat wyglądałby bez niego. 

Film obejrzysz tu, a także między innymi w serwisie Rakuten TV.

Cud na 34. ulicy (1994)

To nowsza wersja świątecznego filmu o tym samym tytule z 1947 roku. Sieć sklepów Macey organizuje świąteczną paradę, jednak jeden z Mikołajów jest niedyspozycyjny. Nową posadę znajduje przemiły staruszek Kris, który wierzy w to, że naprawdę jest świętym Mikołajem. Mimo podniesienia sprzedaży i uratowania sklepu, a także przywrócenia wiary w ducha świąt innym ludziom, Kris trafia przed sąd, który ma osądzić, czy jest prawdziwym Mikołajem.

Film obejrzysz tutaj, a także w serwisie Rakuten TV. 

Białe Boże Narodzenie 

Ten świąteczny film to musical, który podnosi na duchu i pokazuje, jaką siłę ma pomoc drugiemu człowiekowi. Utalentowana czwórka wokalistów wyrusza w świąteczne tournee, docierając przypadkowo do lokalu swojego dawnego przywódcy z czasów wojska. Okazuje się, że dawny znajomy ma problemy finansowe, a czwórka utalentowanych piosenkarzy postanawia mu pomóc. Film wzrusza i udowadnia, że najważniejsze mieć wokół siebie dobrych ludzi. 

Białe Boże Narodzenie znajdziesz tu.

Rodzinny dom wariatów 

Świąteczna komedia  opowiadająca o amerykańskich świętach. Do państwa Stanów przyjeżdżają dorosłe dzieci, robiące karierę w wielkim świecie. Zarzewiem konfliktu staje najstarszy syn, z którym przyjeżdża nowa narzeczona. Meredith dostaje niezły wycisk od przyszłej rodziny i czuje się upokorzona, więc zaprasza swoją siostrę, która nieoczekiwanie staje się ulubienicą Stonów. 

Film obejrzysz tutaj i w serwisie Chili.

Dawid i Elfy

Polska komedia świąteczna, niezwykle czuła i wzruszająca. Młody elf spędza rok w rok swoje święta tak samo i jest znużony ciężką pracą w tym gorącym okresie. Ma dosyć i pragnie poczuć ducha świąt na nowo, więc ucieka do świata ludzi. W odnalezieniu magii świąt pomaga mu nowo poznany przyjaciel.

Film obejrzysz w serwisie Netflix.  

REKLAMA

Najlepsze filmy świąteczne

Święta to cudowny czas, który często spędzamy z rodziną na oglądaniu bożonarodzeniowych filmów. Istnieją pozycje, bez których nie po prostu nie ma świąt. Czego nie możesz przegapić? Najlepsze świąteczne filmy nie tylko sprawią, że poczujesz lepiej ducha świąt, ale często wzruszą, rozśmieszą i pobudzą do refleksji. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA