REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Te produkcje wciąż są na topie. Wybieramy najlepsze seriale o prawnikach

Seriale prawnicze nie wychodzą z mody i wciąż przyciągają przed ekrany ogromną liczbę widzów. Bo kto nie lubi obserwować zza kulis, jak wygląda absorbująca praca prawników i prawniczek oraz ich zmagań na sali sądowej? Wybraliśmy zatem 10 najlepszych seriali o prawnikach, które dostępne są w VOD.

03.05.2023
20:22
seriale o prawnikach
REKLAMA

Mimo że seriale prawnicze w większości opierają się na tym samym schemacie, to jednak potrafią się wyróżnić wśród produkcji tego typu, skupiając się choćby na życiu prywatnym i dylematach głównych bohaterów.

Wiele tytułów otrzymało najważniejsze nagrody przyznawane przez branżę filmową, a także na stałe wpisało się na listę kultowych seriali. Sprawdź, jakie produkcje o prawnikach znalazły się w naszym zestawieniu.

REKLAMA

Najlepsze seriale prawnicze

10. Prawo Agaty (2012-2015)

Serial "Prawo Agaty" koncentruje się na prawniczce Agacie Przybysz, która zmuszona jest porzucić atrakcyjną posadę dyrektorki w koncernie ubezpieczeniowym, co skutkuje tym, że musi zacząć swoje życie na nowo. Wraz z przyjaciółką Dorotą i jej znajomym postanawiają wynająć lokal i otworzyć kancelarię prawniczą, gdzie przed Agatą staną nowe wyzwania nie tylko na płaszczyźnie zawodowej, ale i prywatnej. W rolach głównych wystąpili Agnieszka Dygant, Daria Widawska i Leszek Lichota.

Serial "Prawo Agaty" dostępny jest w serwisach vod.pl oraz Player.

Zwiastun serialu "Prawo Agaty" (2012-2015)

9. Prawo i porządek (1990-)

Emitowany od 1990 roku serial "Prawo i porządek" skupia się na zbrodniach inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, a śledztwo w sprawie przestępstw przedstawione jest z dwóch perspektyw: detektywów nowojorskiej policji i Prokuratury Okręgowej na Manhattanie. W 1999 roku powstał spin-off serialu - "Prawo i porządek: Sekcja specjalna", który jest najdłużej emitowanym serialem live-action.

Serial "Prawo i porządek" dostępny jest w serwisie Prime Video.

Zwiastun 21. sezonu serialu "Prawo i porządek" (1990-)

8. Chyłka (2018-2022)

Pięciosezonowy serial "Chyłka", oparty na pięciu pozycjach Remigiusza Mroza: "Zaginięcie", "Kasacja", "Rewizja", "Inwigilacja" oraz "Oskarżenie", skupia się na poczynaniach prawniczki Joanny Chyłki oraz jej aplikanta Konrada Oryńskiego. Chyłka znana jest z odwagi i bezkompromisowości, co pomaga jej na sali sądowej w obronie klientów, którzy pozornie są już na przegranej pozycji.

Serial "Chyłka" dostępny jest w serwisie Player.

Zwiastun 2. sezonu serialu "Chyłka" (2018-2022)

7. Układy (2007-2012)

Główną bohaterką serialu "Układy" jest prawniczka Patty Hewes, w którą wcieliła się Glenn Close. Produkcja skupia się nie tylko na sprawach, które podejmuje kancelaria Hewes & Associates, ale również na relacji Patty i jej protegowanej Ellen, świeżo przyjętej do pracy absolwentce studiów prawniczych. Fabuła serialu przedstawiona jest z perspektywy zarówno kancelarii, jak i przeciwnika, a dzięki nieliniowej narracji i ciekawym zwrotom akcji, produkcja "Układy" nagrodzona została czterema statuetkami Emmy oraz Złotym Globem.

Serial "Układy" dostępny jest w serwisie Disney+.

Zwiastun serialuu "Układy" (2007-2012)

6. Sposób na morderstwo (2014-2020)

"Sposób na morderstwo" to serial z Violą Davis w roli głównej, która wciela się w profesorkę prawa na prestiżowym uniwersytecie, Annalise Keating. Kobieta co roku wybiera najzdolniejszych studentów z grupy, którzy będą mogli odbyć staż w kancelarii prawnej. Kiedy zarówno ona, jak i jej studenci, zostają wplątani w morderstwo, ich życie diametralnie się zmienia i aby wyjść cało z niebezpiecznej sytuacji, będą musieli ze sobą współpracować.

Serial "Sposób na morderstwo" dostępny jest w serwisie Netflix.

Zwiastun serialu "Sposób na morderstwo" (2014-2020)

5. Sprawa idealna (2017-2022)

"Sprawa idealna" to spin-off serialu "Żona idealna", którego akcja rozgrywa się rok po wydarzeniach z "Żony idealnej". Skupia się na prawniczce Diane Lockhart, która do prestiżowej kancelarii Lockhart & Lee przyjmuje swoją chrześnicę Maię Rindell. Na skutek oszustwa finansowego ojca dziewczyny, reputacji Mai zostaje zszargana, a Diane traci wszystkie swoje oszczędności. W obliczu skandalu, kobiety zmuszone zostają odejść z kancelarii i zatrudniają się w należącej do Afroamerykanów firmie, która zajmuje się wykroczeniami policji w Illinois. W rolach głównych wystąpiły Christine Baranski i Rose Leslie.

Serial "Sprawa idealna" dostępny jest serwisach Viaplay, HBO Max, SkyShowtime i Prime Video.

Zwiastun serialu "Sprawa idealna" (2017-2022)

4. Żona idealna (2009-2016)

Wielokrotnie nagradzany serial "Żona idealna" to historia Alicii Florrick, w którą wcieliła się Julianna Margulies. Kiedy mąż kobiety, były prokurator stanu Illinois, oskarżony o korupcję polityczną i seksualne kontakty z innymi kobietami, trafia do więzienia, kobieta zmuszona jest zostać w domu i zająć się dziećmi. Po 13 latach postanawia wrócić jednak do zawodu prawniczki i rozpoczyna pracę w kancelarii w Chicago.

Serial "Żona idealna" dostępny jest w serwisie SkyShowtime.

Zwiastun serialu "Żona idealna" (2009-2016)

3. Orły z Bostonu (2004-2008)

Dramat komediowy "Orły z Bostonu", który jest spin-offem i kontynuacją serialu "Kancelaria adwokacka", przedstawia życie osobiste i zawodowe bostońskich prawników. Skupia się na kancelarii adwokackiej Crane, Poole & Schmidt, a szczególnie na relacji między przebiegłym Alanem Shorem i ekscentrycznym Dennym Cranem, którzy mimo politycznych przeciwieństw, są najlepszymi przyjaciółmi. W rolach głównych James Spader i William Shatner.

Serial "Orły z Bostonu" dostępny jest w serwisie Disney+.

Zwiastun serialu "Orły z Bostonu" (2004-2008)

2. Suits (2011-2019)

"Suits" to amerykański serial, którego akcja rozgrywa się w fikcyjnej nowojorskiej kancelarii prawniczej na Manhattanie i skupia się na jej pracownikach. Jednym z nich jest Mike Ross, który postanawia zatrudnić się u charyzmatycznego Harveya Spectra. Mimo braku prawniczego wykształcenia, Mike poszczycić się może fotograficzną pamięcią i encyklopedyczną wiedzą, co zapewnia mu miejsce na wymarzonym stanowisku. Mężczyźni, wygrywając kolejne procesy sądowe i sukcesywne zamykając sprawy, muszą jednocześnie ukrywać przed swoimi współpracownikami sekret Mike’a, jakim jest brak harvardzkiego dyplomu. W rolach głównych Gabriel Macht i Patrick J. Adams.

Serial "Suits" dostępny jest w serwisie Netflix.

Zwiastun 7. sezonu serialu "Suits" (2011-2019)

1. Zadzwoń do Saula (2015-2022)

"Zadzwoń do Saula" to amerykański serial telewizyjny, którego akcja rozgrywa się sześć lat przed wydarzeniami z "Breaking Bad". Skupia się na postaci Jimmy’ego McGilla (w tej roli Bob Odenkirk), śledząc jego przemianę z byłego oszusta w ekstrawaganckiego prawnika kryminalnego - Saula Goodmana. Zmotywowany działaniami swojego starszego brata Chucka, Jimmy początkowo podejmuje pracę w dziale pocztowym firmy prawniczej, gdzie poznaje Kim Wexler, a po skończeniu college’u zostaje najpierw obrońcą z urzędu, a następnie samodzielnym prawnikiem prowadzącym sprawy starszych osób. Z biegiem czasu życie i kariera Jimmy’ego zaczynają splatać się z nielegalny handlem narkotykami.

REKLAMA

Serial "Zadzwoń do Saula" dostępny jest w serwisach Netflix i CHILI.

Zwiastun serialu "Zadzwoń do Saula" (2015-2022)
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA